Петар Стојковски

Петар Стојковски (Битољ, 3. јануар 1931Битољ, 15. јул 2010) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Петар Стојковски
Лични подаци
Датум рођења(1931-01-03)3. јануар 1931.
Место рођењаБитољ,  Краљевина Југославија
Датум смрти15. јул 2010.(2010-07-15) (79 год.)
Место смртиБитољ,  Република Македонија
Рад
Битна улогаЦена града
Мува
Палтото
Веза до IMDb-а

ФилмографијаУреди

1960 1970 1980 Укупно
Дугометражни филм 2 2 0 4
ТВ филм 0 3 1 4
ТВ серија 0 2 5 7
ТВ мини серија 1 0 0 1
Укупно 3 7 6 16


Год. Назив Улога
1960.-те
1968. Планина гнева /
1969. Република у пламену /
1969. Волшебниот воз ТВ мини серија /
1970.-те
1970. Цена града Ханс
1971. Македонски део пакла /
1971. Мува ТВ филм /
1972. Палтото ТВ филм /
1975. Простодушна љубов ТВ филм Тасе (као Петар Стојковски-Бабец)
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1979. Наши години ТВ серија /
1980.-те
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Булки крај шините ТВ серија /
1982. Црвено, жолто, зелено ТВ серија /
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Едно лето ТВ серија /
1984. Јуначко колено ТВ серија /

Спољашње везеУреди