Залез зад езерската земја

„Залез жад езерската земја” је југословенска телевизијска серија снимљена 1973. године у продукцији ТВ Скопље.

Залез жад езерската земја
Жанрдрама
ФорматТелевизијска серија
СценариоТоме Арсовски
РежијаБлагој Андреев
УлогеИлија Џувалековски
Петре Прличко
Ристо Шишков
Дарко Дамевски
Снежана Стамеска
КомпозиторТомислав Зографски
Земља Југославија
Језикмакедонски
Број сезона1
Број епизода6
Време трајања45 минута
Продукција
МонтажерДимитар Грбевски
СценографДиме Сумка
СниматељМирослав Паланахов
Перо Стојановски
Драги Таневски
ПродукцијаТВ Скопље
Емитовање
Премијерно
приказивање
19. фебруара 1973. — 26. марта 1973.
Профил на IMDb-ју

Епизоде уреди

Сезона Епизода Назив Датум
1 1 / 19. фебруара 1973.
1 2 / 26. фебруара 1973.
1 3 / 5. марта 1973.
1 4 / 12. марта 1973.
1 5 / 19. марта 1973.
1 6 / 26. марта 1973.

Улоге уреди

Глумац Улога
Илија Џувалековски Кнез Добримир (6 еп. 1973)
Петре Прличко Григориј (6 еп. 1973)
Ристо Шишков Фрузин (6 еп. 1973)
Дарко Дамевски Манитат (5 еп. 1973)
Снежана Стамеска Аска (5 еп. 1973)
Вукан Диневски Василије 2 (4 еп. 1973)
Цветанка Димовска Лика (4 еп. 1973)
Илија Милчин Скифијас (4 еп. 1973)
Олга Наумовска Теодора (4 еп. 1973)
Цветанка Јакимовска Лика (3 еп. 1973)
Благоја Ивчевски (2 еп. 1973)
Снежана Конеска Сестра на Аска (2 еп. 1973)
Ристо Стефановски (2 еп. 1973)
Шишман Ангеловски Елемар (1 еп. 1973)
Никола Автовски Тихона (1 еп. 1973)
Стојка Цекова Селанка (1 еп. 1973)
Самоил Дуковски Аријанит (1 еп. 1973)
Ратко Гавриловић Теофилакт (1 еп. 1973)
Владимир Гравчевски (1 еп. 1973)

Остале улоге ▼

Глумац Улога
Мите Грозданов Несторица (1 еп. 1973)
Момир Христовски (1 еп. 1973)
Чедо Камџијаш Диоген (1 еп. 1973)
Душан Костовски Гаврас (1 еп. 1973)
Тодор Николовски Петар (1 еп. 1973)
Миодраг Саурек (1 еп. 1973)

Комплетна ТВ екипа ▼