Балтимор булетси

Балтимор булетси су били Амерички кошаркашки клуб у Америчкој кошаркашкој лиги (АБЛ, 19441947), касније у Кошаркашкој асоцијацији Америке (БАА, 1947–1949) и на крају у Националној кошаркашкој асоцијацији (НБА, 1949–1954). Клуб престаје да постоји 27. новембра 1954. са резултатом од 3 победе и 11 пораза у сезони[1], што их такође чини последњим кошаркашким клубом у НБА лиги који је угашен. Такође, од свих угашених клубова у НБА, они су најдуже били део асоцијације, а уједно су и једини сада непостојећи клуб који је добио шампионат. Балтимор булетси су своје име добили по Феникс шот тауеру; торњу у Балтимору који је некада служио за прављење пушчаних зрна.[2][3]

Балтимор булетси
Основан1944.
Угашен1954.
ИсторијаБалтимор булетси (АБЛ)
1944–1947
Балтимор булетси (БАА)
1947–1949
Балтимор Булетси (НБА)
1949–1954
ЛокацијаБалтимор, Мериленд
Боје клубаПлава, црвена, бела
     

Историја франшизе

уреди
  • Балтимор булетси (БАА, 1948–1949) – 1 шампионат и 2 плеј-оф појављивања
  • Балтимор булетси (НБА, 1950–1954) – 1 плеј-оф појављивање

Резултати по сезонама

уреди

Напомена: П = победе, Г = Губици

Година Лига П–Г Обичне сезоне Плеј-офови
1944–45 АБЛ 14–16 Четврто место Изгубили у АБЛ финалу
1945–46 АБЛ 21–13 Прво место Победили у АБЛ финалу
1946–47 АБЛ 31–3 Прво место, јужна дивизија Предали АБЛ финале
1947–48 БАА 28–20 Друго место, западна дивизија Победили у БАА финалу
1948–49 БАА 29–31 Треће место, источна дивизија Изгубили у полу-финалу источне дивизије
1949–50 НБА 25–43 Пето место, источна дивизија Нису се квалификовали
1950–51 НБА 24–42 Пето место, источна дивизија Нису се квалификовали
1951–52 НБА 20–46 Пето место, источна дивизија Нису се квалификовали
1952–53 НБА 16–54 Четврто место, источна дивизија Изгубили у полу-финалу источне дивизије
1953–54 НБА 16–56 Пето место, источна дивизија Нису се квалификовали
1954–55 НБА 3–11 Источна дивизија Престали са постојањем у току сезоне

Знаменитне личности клуба

уреди

Играчи

уреди

Тренери

уреди

Чланови кошаркашке Куће славних

уреди
  • Бади Женет (примљен 1994. године, играч, иако је један период био тренер)
  • Клер Би (примљен 1968. године, тренер)

Драфт

уреди
Драфт избори клуба по годинама[4]
Година Лига Играч Универзитет/колеџ
1954 НБА Френк Селви Фурмен
1954 НБА Слик Ленард Индијана
1954 НБА Вернер Килен Лоренс технолошки
1954 НБА Бурт Спајс Толедо
1954 НБА Лу Скот Индијана
1954 НБА Боб Хелм Ксавиер
1954 НБА Џо Пеханик Сијетл
1954 НБА Хари Брукс Сетон Хол
1954 НБА Рон Гоерс Конкорд
1954 НБА Гери Шиверс Хјустон
1954 НБА Елиот Карвер Џорџ Вашингтон
1953 НБА Реј Феликс Лонг Ајленд
1953 НБА Џек Карби Канзас Стејт
1953 НБА Боб Емеркик Пенсилванија
1953 НБА Рас Џонсон
1953 НБА Боб Крабек
1953 НБА Денис Марфи Џорџтаун
1953 НБА Пол Нолен Тексас Тех
1953 НБА Боб Питерсон Орегон
1953 НБА Џон Пјорковски
1953 НБА Кони Риа Луизијана
1953 НБА Бил Шиман Депол
1953 НБА Херман Слеџик Пенсливланија Стејт
1953 НБА Боб Спејт Северна Каролина Стејт
1953 НБА Дон Стемерич
1953 НБА Елмер Толсон Источни Кентаки
1953 НБА Едвард Валш
1952 НБА Џим Баечтолд Источни Кентаки
1952 НБА Блејн Денинг Лоренс технолошки
1952 НБА Чак Григсби Дејтон
1952 НБА Френк Гиснис Вашингтон
1952 НБА Бил Ли Мисури Стејт
1952 НБА Мајк Магула Јангстаун Стејт
1952 НБА Бад Пенвел Оклахома Сити
1952 НБА Боб Питерсон Орегон
1952 НБА Арт Прес Мекданијел
1952 НБА Боб Приди Њу Мексико Стејт
1952 НБА Бени Пурсел Мареј Стејт
1952 НБА Џими Валш Станфорд
1951 НБА Џин Мелчиор Бредли
1951 НБА Џек Стоун Канзас Стејт
1951 НБА Бил Ман Бредли
1951 НБА Бил Хеглер Калифорнија
1951 НБА Лирој Ишман Американ
1951 НБА Глен Дагинс Јута
1951 НБА Том Рајах Јужна Калифорнија
1951 НБА Бил Харпер Орегон Стејт
1951 НБА Боб Кроув Сан Хозе Стејт
1951 НБА Ден Тори Орегон Стејт
1951 НБА Џон Бурк Спрингфилд
1950 НБА Рон Рефелт Висконсин
1950 НБА Џон Пилч Вајоминг
1950 НБА Дик Дики Северна Каролина Стејт
1950 НБА Џери Рид Вајоминг
1950 НБА Норм Магер Њујорк Сити
1950 НБА Рик Харман Канзас Стејт
1950 НБА Френк Комерфорд Ла Сејл
1950 НБА Џорџ Буш Толедо
1950 НБА Џек Лауб Синсинати
1950 НБА Мајк Зедалис Лојола Мериленд
1949 БАА Рон Ливингстоун Вајоминг
1949 БАА Пол Гордон Нотр Дам
1949 БАА Бил Еванс Дрејк
1949 БАА Том Галагер Сент Францис
1949 БАА Џим Мекмулен Ксавиер
1949 БАА Епа Рикси Кенјон
1949 БАА Роџер Вили Орегон
1949 БАА Бил Зипл Лафајет
1948 БАА Волт Бадко Колумбија
1948 БАА Џим Блек Оксидентал
1948 БАА Дерел Браун Хамболт Стејт
1948 БАА Робер Керол Западна Вирџинија
1948 БАА Џејк Картер Источни Тексас Стејт
1948 БАА Марвин Инглиш Њубери
1948 БАА Џин Фелмот Витенберг
1948 БАА Џ.В.Фулертон Арканзас Стејт
1948 БАА Маршал Гемберлинг Лебанон Вели
1948 БАА Винс Хансен Вашингтон Стејт
1948 БАА Џо Холанд Кентаки
1948 БАА Вејн Џоунс Американ Интернешнал
1948 БАА Ден Краус Џорџтаун
1948 БАА Херб Краутблат Рајдер
1948 БАА Пол Марсинсин Моравијан
1947 БАА Лери Килик Вермонт
1947 БАА Роберт Болјард Толедо
1947 БАА Елмер Гејнер Депол
1947 БАА Скоти Хамилтон Западна Вирџинија
1947 БАА Хју Хемптон Хај Поинт
1947 БАА Боб Џејк Вермонт
1947 БАА Чарлс Рејнор Хјустон
1947 БАА Чик Рејзер Њујорк
1947 БАА Џон Русинко Пенсилванија Стејт

Референце

уреди
  1. ^ „The Daily Chronicle from Centralia, Washington on November 27, 1954 · Page 5”. Newspapers.com (на језику: енглески). Приступљено 2020-06-25. 
  2. ^ Vecsey, George (1995-11-12). „Sports of The Times;Say Goodbye To 'Bullets' As Nickname”. The New York Times (на језику: енглески). ISSN 0362-4331. Приступљено 2020-06-25. 
  3. ^ Lee, Michael (2011-12-24). „Former Wizards owner Irene Pollin wouldn't have a problem with name changing back to Bullets”. Washington Post (на језику: енглески). ISSN 0190-8286. Приступљено 2020-06-25. 
  4. ^ „Baltimore Bullets Draft Picks”. Basketball-Reference.com (на језику: енглески). Приступљено 2020-06-25.