Википедија:Шаблони/Заставе

Напомена: ови шаблони су застарели. Иако их је још увек могуће користити, препоручује се коришћење новог система шаблона.


А | Б | В | Г | Д | Ђ | Е | Ж | З | И | Ј | К | Л | Љ | М | Н | Њ | О | П | Р | С | Т | Ћ | У | Ф | Х | Ц | Ч | Џ | Ш

А
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|АВГ}} Авганистан
  {{Зас|АВО}} Америчка Девичанска Острва
  {{Зас|АЗЕ}} Азербејџан
  {{Зас|АИБ}} Антигва и Барбуда
  {{Зас|АЛБ}} Албанија
  {{Зас|АЛЖ}} Алжир
  {{Зас|АНД}} Андора
  {{Зас|АНГ}} Ангола
  {{Зас|АНГВИЛА}} Ангвила
  {{Зас|АНТ}} Холандски Антили
  {{Зас|АРГ}} Аргентина
  {{Зас|АРУ}} Аруба
  {{Зас|АСА}} Америчка Самоа
  {{Зас|АУС}} Аустралија
  {{Зас|АУТ}} Аустрија
  {{Зас|АУМ}} Аустроугарска

Б
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|БАХ}} Бахами
  {{Зас|БХР}} Бахреин
  {{Зас|БАН}} Бангладеш
  {{Зас|БАР}} Барбадос
  {{Зас|БЛР}} Белорусија
  {{Зас|БЕЛ}} Белгија
  {{Зас|БЛЗ}} Белизе
  {{Зас|БЕН}} Бенин
  {{Зас|БЕР}} Бермуди
  {{Зас|БУТ}} Бутан
  {{Зас|БОЛ}} Боливија
  {{Зас|БИХ}} Босна и Херцеговина
  {{Зас|БОЦ}} Боцвана
  {{Зас|БРА}} Бразил
  {{Зас|БРУ}} Брунеји
  {{Зас|БУГ}} Бугарска
  {{Зас|БФА}} Буркина Фасо
  {{Зас|БУР}} Бурунди

В
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ВБ}} Уједињено Краљевство
  {{Зас|ВАН}} Вануату
  {{Зас|ВАТ}} Ватикан
  {{Зас|ВЕН}} Венецуела
  {{Зас|ВЈЕ}} Вијетнам
  {{Зас|БВО}} Британска Девичанска Острва
  {{Зас|ВЕЛС}} Велс
  {{Зас|ВИФ}} Валис и Футуна

Г
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ГАБ}} Габон
  {{Зас|ГАМ}} Гамбија
  {{Зас|ГАН}} Гана
  {{Зас|ГИБ}} Гибралтар
  {{Зас|ГРЧ}} Грчка
  {{Зас|ГРЛ}} Гренланд
  {{Зас|ГРД}} Гренада
  {{Зас|ГВА}} Гвадалупе
  {{Зас|ГУА}} Гвам
  {{Зас|ГВТ}} Гватемала
  {{Зас|ГВИ}} Гвинеја
  {{Зас|ГБС}} Гвинеја Бисао
  {{Зас|ГРУ}} Грузија
  {{Зас|ГВАЈ}} Гвајана

Д
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ДРК}} Демократска Република Конго
  {{Зас|ДАН}} Данска
  {{Зас|ДОР}} Доминиканска Република
  {{Зас|ДОМ}} Доминика

Ђ
Уреди

нема

Е
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЕКВ}} Еквадор
  {{Зас|ЕГИ}} Египат
  {{Зас|ЕНГ}} Енглеска
  {{Зас|ЕКГ}} Екваторијална Гвинеја
  {{Зас|ЕРИ}} Еритреја
  {{Зас|ЕСТ}} Естонија
  {{Зас|ЕТИ}} Етиопија

Ж
Уреди

нема

З
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЗОС}} Зеленортска острва
  {{Зас|ЗСА}} Западна Сахара
  {{Зас|ЗАМ}} Замбија
  {{Зас|ЗИМ}} Зимбабве

И
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ИТИ}} Источни Тимор
  {{Зас|ИСЛ}} Исланд
  {{Зас|ИНД}} Индија
  {{Зас|ИНДО}} Индонезија
  {{Зас|ИРН}} Иран
  {{Зас|ИРА}} Ирак
  {{Зас|ИРС}} Ирска
  {{Зас|ИЗР}} Израел
  {{Зас|ИТА}} Италија

Ј
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЈАФ}} Јужна Африка
  {{Зас|ЈЕМ}} Јемен
  {{Зас|ЈУГ}} Југославија
  {{Зас|ЈЏЈ}} Јужна Џорџија и Јужна Сендвичка Острва
  {{Зас|Ј ОСЕТИЈА}} Јужна Осетија
  {{Зас|Ј СУДАН}} Јужни Судан
  {{Зас|ЈКО}} Јужна Кореја
  {{Зас|ЈОР}} Јордан
  {{Зас|ЈАМ}} Јамајка
  {{Зас|ЈАП}} Јапан
  {{Зас|ЈЕР}} Јерменија

К
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|КАЗ}} Казахстан
  {{Зас|КАЈ}} Кајманска Острва
  {{Зас|КМР}} Камерун
  {{Зас|КАМ}} Камбоџа
  {{Зас|КАН}} Канада
  {{Зас|КАТ}} Катар
  {{Зас|КЕН}} Кенија
  {{Зас|КИН}} Народна Република Кина
  {{Зас|КИП}} Кипар
  {{Зас|КГС}} Киргистан
  {{Зас|КИР}} Кирибати
  {{Зас|КОЛ}} Колумбија
  {{Зас|КОМ}} Комори
  {{Зас|КОН}} Република Конго
  {{Зас|КРИ}} Костарика
  {{Зас|КУБ}} Куба
  {{Зас|КУВ}} Кувајт
  {{Зас|КУК}} Кукова острва
  {{Зас|КВЕБЕК}} Квебек

Л
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЛАО}} Лаос
  {{Зас|ЛЕТ}} Летонија
  {{Зас|ЛЕС}} Лесото
  {{Зас|ЛБР}} Либерија
  {{Зас|ЛИБ}} Либан
  {{Зас|ЛИХ}} Лихтенштајн
  {{Зас|ЛИТ}} Литванија
  {{Зас|ЛУКС}} Луксембург

Љ
Уреди

нема

М
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|МАЂ}} Мађарска
  {{Зас|МАЦ}} Макау
  {{Зас|МАК}} Македонија
  {{Зас|МАД}} Мадагаскар
  {{Зас|МВИ}} Малави
  {{Зас|МЛЗ}} Малезија
  {{Зас|МЛД}} Малдиви
  {{Зас|МАЛИ}} Мали
  {{Зас|МЛТ}} Малта
  {{Зас|МАР}} Мароко
  {{Зас|МАО}} Маршалска острва
  {{Зас|МРТ}} Мартиник
  {{Зас|МАУ}} Мауританија
  {{Зас|МРЦ}} Маурицијус
  {{Зас|МЕКС}} Мексико
  {{Зас|МИК}} Микронезија
  {{Зас|МЈА}} Мјанмар
  {{Зас|МОЛ}} Молдавија
  {{Зас|МОН}} Монако
  {{Зас|МГЛ}} Монголија
  {{Зас|МОЗ}} Мозамбик

Н
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|НЕМ}} Немачка
  {{Зас|НАМ}} Намибија
  {{Зас|НАУРУ}} Науру
  {{Зас|НЕП}} Непал
  {{Зас|НКА}} Нова Каледонија
  {{Зас|НЗЛ}} Нови Зеланд
  {{Зас|НИК}} Никарагва
  {{Зас|НИГ}} Нигер
  {{Зас|НГА}} Нигерија
  {{Зас|НОС}} Острво Норфок
  {{Зас|НОР}} Норвешка

Њ
Уреди

нема

О
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ОБС}} Обала Слоноваче
  {{Зас|ОМН}} Оман

П
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ПАК}} Пакистан
  {{Зас|ПАЛ}} Палау
  {{Зас|ПЛЕ}} Палестина
  {{Зас|ПАН}} Панама
  {{Зас|ПНГ}} Папуа Нова Гвинеја
  {{Зас|ПАР}} Парагвај
  {{Зас|ПЕР}} Перу
  {{Зас|ПОЉ}} Пољска
  {{Зас|ПОР}} Португал
  {{Зас|ПРИ}} Порторико

Р
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|РЕУ}} Реинион
  {{Зас|РУМ}} Румунија
  {{Зас|РУС}} Русија
  {{Зас|РУА}} Руанда

С
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|СКО}} Северна Кореја
  {{Зас|СИРСКА}} Северна Ирска
  {{Зас|СВХ}} Света Јелена
  {{Зас|СКН}} Свети Китс и Невис
  {{Зас|СЛУ}} Света Луција
  {{Зас|СПМ}} Сент-Пјер и Микелон
  {{Зас|СВГ}} Свети Винсент и Гренадини
  {{Зас|ЕСА}} Салвадор
  {{Зас|САМ}} Самоа
  {{Зас|СМР}} Сан Марино
  {{Зас|СТП}} Сао Томе и Принципе
  {{Зас|САУ}} Саудијска Арабија
  {{Зас|СЕН}} Сенегал
  {{Зас|СРБ}} Србија
  {{Зас|СЦГ}} Србија и Црна Гора
  {{Зас|СЕЈ}} Сејшели
  {{Зас|СЛЕ}} Сијера Леоне
  {{Зас|СИН}} Сингапур
  {{Зас|СВК}} Словачка
  {{Зас|СЛО}} Словенија
  {{Зас|СОО}} Соломонска острва
  {{Зас|СОМ}} Сомалија
  {{Зас|СУД}} Судан
  {{Зас|СУР}} Суринам
  {{Зас|СЈМ}} Свалбард
  {{Зас|СВАЗ}} Свазиленд
  {{Зас|СИР}} Сирија
  {{Зас|САД}} Сједињене Америчке Државе
  {{Зас|СССР}} Совјетски Савез

Т
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ТЈВ}} Република Кина (Тајван)
  {{Зас|ТАЈ}} Тајланд
  {{Зас|ТАЏ}} Таџикистан
  {{Зас|ТАН}} Танзанија
  {{Зас|ТОГ}} Того
  {{Зас|ТКЛ}} Токелау
  {{Зас|ТОН}} Тонга
  {{Зас|ТИТ}} Тринидад и Тобаго
  {{Зас|ТУН}} Тунис
  {{Зас|ТУР}} Турска
  {{Зас|ТКМ}} Туркменистан
  {{Зас|ТКИ}} Туркс и Каикос острва
  {{Зас|ТУВ}} Тувалу

Ћ
Уреди

нема

У
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|УГА}} Уганда
  {{Зас|УКР}} Украјина
  {{Зас|УАЕ}} Уједињени Арапски Емирати
  {{Зас|УРУ}} Уругвај
  {{Зас|УЗБ}} Узбекистан

Ф
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ФКЛ}} Фолкландска Острва
  {{Зас|ФАО}} Фарска Острва
  {{Зас|ФИЏ}} Фиџи
  {{Зас|ФИН}} Финска
  {{Зас|ФРА}} Француска
  {{Зас|ФРГ}} Француска Гвајана
  {{Зас|ФРП}} Француска Полинезија
  {{Зас|ФИЛ}} Филипини

Х
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ХАИ}} Хаити
  {{Зас|ХОН}} Хондурас
  {{Зас|ХКГ}} Хонг Конг
  {{Зас|ХРВ}} Хрватска
  {{Зас|ХОЛ}} Холандија

Ц
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЦАР}} Централноафричка Република
  {{Зас|ЦРНАГОРА}} Црна Гора

Ч
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЧАД}} Чад
  {{Зас|ЧИЛ}} Чиле
  {{Зас|ЧЕШ}} Чешка

Џ
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ЏИБ}} Џибути
  {{Зас|ЏЕР}} Џерси

Ш
Уреди

Изглед Шаблон Белешке
  {{Зас|ШКО}} Шкотска
  {{Зас|ШПА}} Шпанија
  {{Зас|ШРИ}} Шри Ланка
  {{Зас|ШВЕ}} Шведска
  {{Зас|ШВА}} Швајцарска

Види јошУреди