Владимир Дади Ангеловски

Владимир „Дади” Ангеловски (Скопље, 22. мај 1946Скопље, 15. новембар 2012) био је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Владимир Дади Ангеловски
Vladimir Dadi Angelovski.jpg
Лични подаци
Датум рођења(1946-05-22)22. мај 1946.
Место рођењаСкопље, ФНРЈ
Датум смрти15. новембар 2012.(2012-11-15) (66 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Битна улогаХихирику - 5 години
Веза до IMDb-а

ФилмографијаУреди

1960 1970 1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 1 0 1 0 0 2
ТВ филм 0 0 2 3 3 8
ТВ серија 0 2 8 6 6 22
ТВ мини серија 2 0 0 0 0 2
Укупно 3 2 11 9 9 34


Год. Назив Улога
1960.-те
1963. Диди и Дади ТВ-серија
1967. Мементо /
1967. Да видам, да видам што да бидам ТВ мини серија Дади
1969. Републиката во пламен ТВ филм
1969. Волшебниот воз ТВ мини серија /
1970.-те
1970. Детективи ТВ серија /
1971. Македонски део пеколот ТВ филм
1972. Истрел ТВ филм
1973. Колнати сме, Ирина ТВ филм
1975. Сребрено јаболко ТВ филм
1977. Итар Пејо ТВ серија Итар Пејо
1978. Сеќерна приказна ТВ филм
1979. Наши години ТВ серија
1979. Хихирику
1980.-те
1980. Учителот ТВ филм /
1982. Црвено, жолто, зелено ТВ серија /
1984. Комедијанти ТВ серија Вториот селанец
1984. Хихирику - 5 години ТВ филм /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Ајде да се дружиме ТВ серија /
1986. Среќна нова '49 ТВ-филм
1986. Солунски патрдии ТВ серија Цветан
1987. Претежно ведро ТВ серија /
1987. Училиште за кловнови ТВ серија /
1987. Театарче Лево косе ТВ серија /
1988. Викенд мртваца Климе Глупцев
1989. Еурека ТВ серија Дик
1990.-те
1990. Трст виа Скопје ТВ серија Попот
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Климе Глубцев (као Дади Ангеловски)
1991. Македонија може ТВ серија Владимир (као Владимир Ангеловски)
1991. У име закона ТВ-серија
1987 1992. Македонски народни приказни ТВ серија /
1992. Чудовишта во насиот град ТВ серија /
1992. Време, живот ТВ филм
1992. Тврдокорни ТВ серија
1994. Прекалени ТВ серија Зарце
1994. Пред дождот ТВ-филм
1995. Во светот на бајките ТВ-серија
1997. Калигула ТВ филм /
1999. Каца ТВ филм Полицаец 2 (као Владимир Ангеловски)
1999. Време, живот ТВ филм
1999. Хихирику - 20 години ТВ филм /
2000.-те
1995 2000. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /
2000. Мајка Тереза ТВ-филм
2001. Прашина ТВ-филм
2001. Агенција осамени срца ТВ серија /
2003. Битолски лакрдии ТВ серија /
2003. Лото, лото ТВ серија /
2004. Неверство во зимската нокј ТВ филм /
2004. Хихирику - 25 години ТВ филм /
2006. Пусто турско ТВ филм Димце (као Дади Ангеловски)
2008. Кукен совет ТВ серија /
2009. Ветар низ тополите ТВ-серија
2009. Седумка љубов или смрт ТВ-филм Кумот
2009. Балкан Бенд ТВ серија Дада (као Дади Ангеловски)
2010.-те
2010. Македонски народни приказни ТВ-серија
2010. Мајке ТВ-филм

Спољашње везеУреди