Владимир Талевски

Владимир Талевски (Кичево, 7. март 1959) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Владимир Талевски
Лични подаци
Датум рођења(1959-03-07)7. март 1959.
Место рођењаКичево, ФНРЈ
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 2 0 2 4
ТВ филм 3 0 1 4
ТВ серија 1 1 1 3
Укупно 6 1 3 11


Год. Назив Улога
1980.-те
1982. Црвено, жолто, зелено ТВ серија /
1982. Јужна стаза /
1984. Лет во место ТВ филм Зографот 1 (као Владо Талевски)
1985. Трговецот од Солун ТВ филм /
1987. Хај-Фај /
1989. Мугра ТВ филм /
1990.-те
1993. Еурека ТВ серија Алберт Ајнштајн
2000.-те
2001. Одмазда /
2003. Лото, лото ТВ серија /
2006. Тајната книга Пианист
2009. Седумка, љубов или смрт Тодо

Спољашње везе

уреди