Дија је мало ненасељено острво близу северне обале Крита, на 10 километара од града Ираклиона. На острву се налази мала угрожена популација критске козе кри-кри.

Дија
Дија
Дија на карти Грчке
Дија
Дија
Географија
Координате35° 26′ 53″ С; 25° 13′ 12″ И / 35.448° С; 25.220° И / 35.448; 25.220
Површина11,909 km2
Администрација
ГРЧ
Демографија
Становништво0
Густина ст.0 стан./km2

Референце

уреди