Европско првенство у атлетици на отвореном 2012 — 100 метара препоне за жене

Logo Helsinki 2012.jpg
Athletics pictogram.svg

Трка на 100 метара са препонама у мушкој конкуренцији на Европском првенству у атлетици 2012. у Хелсинкију одржано је 29. и 30. јуна на Олимпијском стадиону у Хелсинкију.


РекордиУреди

Рекорди пре почетка Европског првенства 2012.
Светски рекорд Јорданка Донкова
  Бугарска
12,21 Стара Загора, Бугарска 20. август 1988.
Европски рекорд Јорданка Донкова
  Бугарска
12,21 Стара Загора, Бугарска 20. август 1988.
Рекорди Европских првенстава Јорданка Донкова
  Бугарска
12,38 Штутгарт, Западна Немачка 29. август 1986.
Светски рекорд сезоне Сали Пирсон
  Аустралија
12,49 Мелбурн, Аустралија 3. март 2012.
Осло, Норвешка 7. јун 2012.
Европски рекорд сезоне Тифани Портер
  Уједињено Краљевство
12,65 Кингстон, Јамајка 5. мај 2012.

Најбољи европски резултати у 2012. годиниУреди

Десет најбољих европских троскокашица 2012. године до почетка првенства (27. јуна 2012), имале су следећи пласман на европској и светској ранг листи. (СРЛ)[1][2]

1 Тифани Портер,   Уједињено Краљевство 12,65 5. мај 6. СРЛ
2 Каролин Нитра,   Немачка 12,74 9. јун 13. СРЛ
3 Алина Талај,   Белорусија 12,79 15. јун 18. СРЛ
4 Olga Samylova,   Русија 12,82 17. јун 22. СРЛ
5 Џесика Енис   Уједињено Краљевство 12,83 29. мај 23. СРЛ
6 Марција Каравели   Италија 12,85 13. мај 27. СРЛ
7 Алис Деко   Француска 12,88 16. мај =33. СРЛ
8 Aisseta Diawara   Француска 12,88 16. мај =33. СРЛ
9 Јекатерина Поплавска   Белорусија 12,91 27. мај =37. СРЛ
10 Сидни Роледер   Немачка 12,91 16. јун =37. СРЛ

Такмичарке чија су имена подебљана учествовале су на ЕП.

ПобедницеУреди

     
Невин Јанит
  Турска
Алина Талај
  Белорусија
Кацјарина Паплауска
  Белорусија

СатницаУреди

Датум Време Коло
29. јун 2012 9:30 Квалификације
30. јун 2012 19:35 Полуфинале
30. јун 2012. 22:35 Финале

РезултатиУреди

КвалификацијеУреди

Текмичарке су биле подељене у четири групе. У полуфинале су се пласирале по 3 прволасиране из сваке групе (КВ) и 4 по постигнутом резултату (кв).

Ветар:
Група 1: +0,3 м/с, Група 2: −0,1 м/с, Група 3: −0,8 м/с, Група 4: −0,4 м/с

Плас. Група Стаза Име Земља Време Белешка
1 1 7 Невин Јанит   Турска 12,78 КВ, ЛРС
2 4 5 Алина Талај   Белорусија 12,93 КВ
3 1 6 Кацјарина Паплауска   Белорусија 12,97 КВ
4 2 3 Беате Шрот   Аустрија 12,98 КВ, ЛРС
5 3 2 Марција Каравели   Италија 13,03 КВ
6 1 1 Микол Катанео   Италија 13,07 КВ, =ЛРС
7 3 5 Елине Берингс   Белгија 13,09 КВ
8 3 3 Aisseta Diawara   Француска 13,10 КВ
9 2 6 Јулија Кондакова   Русија 13,11 КВ
9 1 2 Olga Samylova   Русија 13,11 кв
11 4 7 Сидни Роледер   Немачка 13,12 КВ
12 2 7 Алис Деко   Француска 13,13 КВ
13 2 4 Ан Загре   Белгија 13,14 кв
14 1 5 Надин Хилдебранд   Немачка 13,15 кв
15 4 4 Луција Шкробакова   Чешка Република 13,17 КВ
15 2 2 Кристина Вукичевић   Норвешка 13,17 кв, ЛРС
17 2 5 Норалота Незири   Финска 13,23 НУР
18 4 3 Clélia Reuse   Швајцарска 13,25 ЛРС
19 1 4 Елиса Лејнонен   Финска 13,29 ЛР
20 3 6 Марина Томић   Словенија 13,36
21 4 6 Исабеле Педерсен   Норвешка 13,38 ЛРС
22 3 1 Фикторија Шрајбајс   Аустрија 13,39
23 4 2 Ђулија Пенела   Италија 13,43
24 2 1 Viorica Țigău {  Румунија 13,59
24 3 7 Sharona Bakker   Холандија 13,59
26 4 1 Сандра Гомис   Француска 13,63
27 1 3 Моника Лопес   Португалија 13,83
28 3 4 Горана Цвијетић   Босна и Херцеговина 14,41

ПолуфиналеУреди

У полуфиналу такмичарке су подељене у две групе по 8. За финале су се пласирале по 3 прволасиране из сваке групе (КВ) и 2 према постигнутом резултату (кв).[3]

Плас. Група Стаза Име Земља Време Белешка
1 2 3 Невин Јанит   Турска 12,92 КВ
2 1 3 Алина Талај   Белорусија 13,03 КВ
2 2 6 Кацјарина Паплауска   Белорусија 13,03 КВ
4 1 4 Беате Шрот   Аустрија 13,08 КВ
4 2 1 Ан Загре   Белгија 13,08 КВ
6 1 7 Микол Катанео   Италија 13,10 КВ
7 2 4 Сидни Роледер   Немачка 13,13 кв
8 2 5 Марција Каравели   Италија 13,15 кв
9 1 6 Елине Берингс   Белгија 13,17
9 2 7 Луција Шкробакова   Чешка Република 13,17
11 1 1 Кристина Вукичевић   Норвешка 13,23
12 2 2 Olga Samylova   Русија 13,24
13 1 5 Јулија Кондакова   Русија 13,32
14 2 8 Алис Деко   Француска 13,35
15 1 2 Надин Хилдебранд   Немачка 13,52
Н/Д 1 8 Aisseta Diawara   Француска DSQ

ФиналеУреди

Плас. Стаза Име Земља Време Бел.
  5 Невин Јанит   Турска 12,81
  3 Алина Талај   Белорусија 12,91
  6 Кацјарина Паплауска   Белорусија 12,97
4 4 Беате Шрот   Аустрија 12,98 =ЛРС
5 8 Ан Загре   Белгија 13,02
6 1 Марција Каравели   Италија 13,11
7 2 Сидни Роледер   Немачка 13,11
8 7 Микол Катанео   Италија 13,16

ИзвориУреди