Европско првенство у рукомету за жене 2006.

Olympic pictogram Handball.png
Европско првенство у рукомету 2006.
Европско првенство у рукомету за жене 2006.
Домаћин  Шведска
Време одржавања 7. децембар17. децембар
Екипа 16
Дворане 4 (у 4 града)
Gouden medaille.svg Шампион  Норвешка (3 титула)
Zilveren medaille.svg Други  Русија
Bronzen medaille.svg Трећи  Француска
Статистика
Укупно голова 2510 (53,4 по мечу)
Најбољи стрелац Њемачка Надине Краузе (58)
Најбољи играч Норвешка Гро Хамерсенг
Најбољи голман Русија Ина Суслина
◄◄ Мађарска Мађарска 2004.   Handball pictogram.svg   Македонија 2008. Северна Македонија ►►

7. Европско првенство у рукомету за жене одржано је у Шведској од 7. децембра до 17. децембра 2006. у организацији ЕХФ.

На првенству је учествовало 16 репрезентација, које су предтакмичењу биле подељене у четири групе А, Б, Ц и Д са по 4 екипе. Играло се по једноструком бод систему (свако са сваким по једну утакмицу).

Четвртопласирани нису играли за пламан од 13 до 16 места, него су екипе пласиране према резултатима из предтакмичења.

Три првопласиране екипе из група А и Б формирале су полуфиналну групу 1., а из група Ц и Д групу 2. Играло се као и у предтакмичењу, са разликом што су међусобни резултати екипа из групе пренети у табелу полуфиналних група, тако да те екиле нису поново међусобно играле. У случају истог броја бодова, бољи је победник међусобног сусрета, а ако је и то исто онда је одлучивала гол-разлика.

Две првопласиране екипе из полуфиналних група унакрсно су играли полуфиналне мечеве (1.1/2.2 и 2.1/1.2). Поражене су играле за треће место, а победнице за прво место, односно за првака Европе.

Трећепласиране екипе из полуфиналних група играле су за 5, а четвртопласиране за 7 место.

Утакмице за пласман од 9 до 12 места нису се играле, него су екипе пласиране према резултатима из полуфиналних група.

Прва фазаУреди

Група АУреди

Утакмице у А групе су се играле у граду Шевдеу.

Поз Држава Голови Бодови Детаљи
1  Мађарска 107:72 6 [1]
2  Аустрија 83:94 4 [2]
3  Северна Македонија 72:81 2 [3]
4  Србија 77:92 0 [4]
7. децембар 2006 Србија Србија Северна Македонија Македонија 23:25
7. децембар 2006 Мађарска Мађарска Аустрија Аустрија 42:23
8. децембар 2006 Аустрија Аустрија Србија Србија 32:27
8. децембар 2006 Северна Македонија Македонија Мађарска Мађарска 22:30
10. децембар 2006 Аустрија Аустрија Северна Македонија Македонија 28:25
10. децембар 2006 Мађарска Мађарска Србија Србија 35:27


Група БУреди

Утакмице у Б групе су се играле у граду Гетеборгу.

Поз Држава Голови Бодови Детаљи
1  Норвешка 102:63 6 [5]
2  Немачка 83:77 4 [6]
3  Пољска 75:92 2 [7]
4  Словенија 80:108 0 [8]
7. децембар 2006 Њемачка Немачка Пољска Пољска 30:20
7. децембар 2006 Норвешка Норвешка Словенија Словенија 43:20
8. децембар 2006 Словенија Словенија Њемачка Немачка 30:31
8. децембар 2006 Пољска Пољска Норвешка Норвешка 21:32
10. децембар 2006 Словенија Словенија Пољска Пољска 30:34
10. децембар 2006 Норвешка Норвешка Њемачка Немачка 27:22


Група ЦУреди

Утакмице у Ц групе су се играле у граду Стокхолму.

Поз Држава Голови Бодови Детаљи
1  Русија 97:69 6 [9]
2  Хрватска 67:70 4 [10]
3  Шведска 57:69 2 [11]
4  Украјина 73:86 0 [12]
7. децембар 2006 Русија Русија Хрватска Хрватска 27:22
7. децембар 2006 Украјина Украјина Шведска Шведска 18:22
9. децембар 2006 Хрватска Хрватска Украјина Украјина 24:23
9. децембар 2006 Шведска Шведска Русија Русија 15:30
10. децембар 2006 Русија Русија Украјина Украјина 40:32
10. децембар 2006 Хрватска Хрватска Шведска Шведска 21:20


Група ДУреди

Утакмице у Д групе су се играле у граду Малмеу.

Поз Држава Голови Бодови Детаљи
1  Шпанија 78:67 4 [13]
2  Француска 76:74 4 [14]
3  Данска 77:71 4 [15]
4  Холандија 65:84 0 [16]
7. децембар 2006 Шпанија Шпанија Холандија Холандија 26:16
7. децембар 2006 Данска Данска Француска Француска 20:24
9. децембар 2006 Француска Француска Шпанија Шпанија 24:28
9. децембар 2006 Холандија Холандија Данска Данска 23:30
10. децембар 2006 Данска Данска Шпанија Шпанија 27:24
10. децембар 2006 Француска Француска Холандија Холандија 28:26


Друга фазаУреди

Група 1Уреди

Утакмице 1. групе су се играле у Гетеборгу.

Поз. Држава Голови Бодови
1  Норвешка 160:111 10
2  Немачка 143:116 8
3  Мађарска 167:134 6
4  Пољска 130:156 4
5  Аустрија 121:173 2
6  Северна Македонија 113:144 0
12. децембар 2006 Северна Македонија Македонија Пољска Пољска 33:35
12. децембар 2006 Мађарска Мађарска Њемачка Немачка 27:34
12. децембар 2006 Аустрија Аустрија Норвешка Норвешка 24:39
13. децембар 2006 Мађарска Мађарска Пољска Пољска 37:21
13. децембар 2006 Аустрија Аустрија Њемачка Немачка 22:34
13. децембар 2006 Северна Македонија Македонија Норвешка Норвешка 13:28
14. децембар 2006 Аустрија Аустрија Пољска Пољска 24:33
14. децембар 2006 Северна Македонија Македонија Њемачка Немачка 20:23
14. децембар 2006 Мађарска Мађарска Норвешка Норвешка 31:34


Група 2Уреди

Утакмице 2. групе су се играле у Стокхолму.

Поз. Држава Голови Бодови
1  Русија 145:122 10
2  Француска 122:117 6
3  Шведска 109:122 6
4  Хрватска 117:120 4
5  Шпанија 124:133 4
6  Данска 118:133 0
12. децембар 2006 Хрватска Хрватска Шпанија Шпанија 27:29
12. децембар 2006 Русија Русија Француска Француска 25:24
12. децембар 2006 Шведска Шведска Данска Данска 27:22
13. децембар 2006 Хрватска Хрватска Француска Француска 21:22
13. децембар 2006 Шведска Шведска Хрватска Шпанија 24:19
13. децембар 2006 Русија Русија Данска Данска 32:27
14. децембар 2006 Шведска Шведска Француска Француска 23:28
14. децембар 2006 Хрватска Хрватска Данска Данска 26:22
14. децембар 2006 Русија Русија Шпанија Шпанија 31:24


ФиналеУреди

  Утакмица за 5 место
             
16. децембар. 2006., Стокхолм
   Мађарска 32  
   Шведска 25  


 
ПолуфиналеФинале
 
      
 
16. децембар 2006., Стокхолм
 
 
 Норвешка 28
 
17. децембар 2006., Стокхолм
 
 Француска 24
 
 Норвешка 27
 
16. децембар 2006., Стокхолм
 
 Русија 24
 
 Русија 33
 
 
 Немачка 29
 
Утакмица за 3 место
 
 
17. децембар 2006., Стокхолм
 
 
 Француска 29
 
 
 Немачка 25

Листа голгетераУреди

Позиција Име Голова
1 Њемачка Надин Краусе 58
2 Пољска Каролина Кудрац 48
3 Аустрија Тања Логвин 45
4 Норвешка Кари Мете Јохансен 41
4 Норвешка Гро Хамерсег 41
4 Њемачка Грит Јурак 41
7 Северна Македонија Марина Науковић 40
8 Мађарска Ибоја Мехлман 37
9 Француска Анжелик Спинцер 35
10 Русија Елена Поленова 34
10 Шпанија Сузана Целаја 34

Олстар тимУреди

Позиција Име Држава
Голман: Ина Суслина  Русија
Лево крило: Аника фреден  Шведска
Пивот: Ибоја Мехлман  Мађарска
Десно крило: Гро Хамерсег  Норвешка
Леви бек: Људмила Бодњева  Русија
Центар: Надин Краусе  Немачка
Десни бек: Кари Мете Јохансен  Норвешка

ПоредакУреди

Освојене медаље
Светско првенство у рукомету за жене
Златна медаља — прво место  Норвешка
Сребрна медаља — друго место  Русија
Бронзана медаља — треће место  Француска
Позиција Држава
1 Злато Норвешка Норвешка
2 Сребро Русија Русија
3 Бронза Француска Француска
4 Њемачка Немачка
5 Мађарска Мађарска
6 Шведска Шведска
7 Хрватска Хрватска
8 Пољска Пољска
9 Шпанија Шпанија
10 Аустрија Аустрија
11 Данска Данска
12 Северна Македонија Македонија
13 Украјина Украјина
14 Србија Србија
15 Холандија Холандија
16 Словенија Словенија

Види јошУреди

Спољашње везеУреди