Национални рекорди у троскоку на отвореном за жене

Национални рекорди у троскоку за жене на отвореном је списак рекорда у троскоку најбољих националних рекордерки у овој дисциплини, на дан 5. септембар 2018.

Списак националних рекордаУреди

Нација Резултат Ветар Атлетичарка Место Датум Белешка
Национални рекорди са резултатима од 15,50 — 14,95
  Украјина 15,50 СР, ЕР 0,9 Инеса Кравец Гетеборг СП. 10. август 1995 [1] [1]
  Камерун 15,39 ОР, АФР 0,5 Франсоаз Мбанго Етоне Пекинг ОИ. 17. август 2008. [2]
  Русија 15,34 - 0,5 Татјана Лебедева Ираклион ГП 4. јул 2004
  Грчка 15,32 0,9 Хрисопији Девеџи Атина ОИ. 21. август 2004 [3]
  Колумбија 15,31 САР 0,0 Катерин Ибаргвен Монако ДЛ 18. јул 2014. [4]
  Куба 15,29 САР 0,3 Јамиле Алдама Рим 11. јул 2003 [5]
  Судан 15,28 АЗР 0,3 Јамиле Алдама Линц 2. август 2004
  Казахстан 15,25 1,7 Олга Рибакова Сплит КК 3. септембар 2010 [6]
  Чешка 15,20 0,0 Шарка Кашпаркова Атина 4. август 1997
  Бугарска 15,20 - 0,3 Тереза Маринова Сиднеј ОИ. 24. септембар 2000
  Румунија 15,16 0,1 Родика Матеску Атина 4. август 1997
  Јамајка 15,16 0,7 Триша Смит Лиенц 2. август 2004
  Уједињено Краљевство 15,15 1,7 Ашија Хансен Фукуока 13. септембар 1997.
  Италија 15,03 1,9 Магдалин Мартинез Рим 26. јун] 2004
  Словенија 15,03 1,1 Марија Шестак Пекинг ОИ. 17. август 2008. [2]
  Венецуела 15,02 0,4 Јулимар Рохас Мадрид 23. јун 2016.
  Сенегал 15,00 1,2 ГП Кене Ндоје Ираклион 4. јули 2004
  Алжир 14,98 0,2 Баја Рахули Алмерија МИ 1. јул 2005
Национални рекорди са резултатима од 14,94 — 14,20
  Кина 14,90 1,0 Сје Лимеј Урумћи 20. септембар 2007.
  Сједињене Државе 14,84 0,0 Тори Френклин Бај Мао 12. мај 2018.
  Летонија 14,76 1,1 Гундега Спроге Шефилд 29. јун 1997.
  Белорусија 14,76 0,4 Ксенија Дзјацук Брест 26. мај 2012
  САД 14,71 +0,0 Кетурах Орји Рио де Жанеиро ЛОИ 14. август 2016. [7]
  Француска 14,69 2,0 Teresa Nzola Meso Ba Минхен 23. јун 2007.
  Бразил 14,69 1,3 Нубиа Сораз Сотевиљ-ле-Руан 9. јун 2007.
  Португалија 14,65 +0.1 Патрисија Мамона Рио де Жанеиро ЛОИ 14. август 2016. [7]
  Шпанија 14,60 0,4 Карлота Кастрехана Алмерија 1. јул 2005.
  Немачка 14,57 1,2 Катја Демут Френкиш-Крумбах 13. јул 2011.
  Србија 14,56 -0,4 Биљана Топић Солун 13. септембар 2009.
  Узбекистан 14,55 1,8 Анастасија Јуравлева Ханија 6. јун 2005
  Белгија 14,55 2,0 Светлана Бољшакова Барселона ЕП 31. јул 2010. [8]
  Словачка 14,51 1,3 Дана Велдјакова Павиа 12. мај 2008.
  Пољска 14,44 1,8 Малгожата Трибанска Барселона ЕП 29. јул 2010. [9]
  Естонија 14,43 0,6 Kaire Leibak Пекинг СПЈ 17. август 2008. [10]
  Тринидад и Тобаго 14,40 0,0 Ајана Александер Александрија САД 31. август 2014.
  Финска 14,39 1,7 Heli Koivula-Kruger Лапенранта 3. август 2003.
  Шведска 14,29 0,7 Каролина Клифт Векшјо 8. јун 2006
  Молдавија 14,24 0,6 Олга Болшова Алкала де Енарес 28. јун 2003
  Литванија 14,23 1,9 Довиле Дзиндзалетајте Талин 10. јул 2015.
  Доминиканска Република 14,22 -1,2 Ana Lucia José Tima Мадрид 23. јун 2016.
  Нигерија 14,21 0,3 Chinonye Ohadugha Алжир 18. јун 2007.
  Доминика 14,20 1,7 Thea LaFond Филаделфија 29. април 2017.
Национални рекорди са резултатима од 14,19 — 13,50
  Индонезија 14,17 -0,7 Марија Наталија Лондра Нејпјидо 17. децембар 2013.
  Тајланд 14,17 -0,7 Parinya Chuaimaroeng Тајпеј 25. мај 2018.
  Вијетнам 14,15 0,1 Parinya Chuaimaroeng Тајпеј 23. август 2017.
  Индија 14,11 0,9 Mayookha Johnу Кобе 9. јул 2011.
  Гренада 14,06 -0,1 Патриша Силвестер Атина 7. јун 2008.
  Уганда 14,06 -0,1 Сарах Намбава Нешвил 9. април 2011.
  Јапан 14,04 1,0 Махо Ханаока Шизуока 1. октобар 1999.
  Аустралија 14,04 1,0 Nicole Mladenis Хобарт 9. март 2002.
  Грузија 14,03 1,5 Јулија Дубина Баку 2. јул 2007.
  Бахаме 14,03 1,5 Tamara Mуers Филаделфија 29. април 2017.
  Туркменистан 14,02 1,5 Викторија Бригадна Ашхабад 13. мај 2001.
  Мексико 14,02 1,9 Викторија Бригадна Керетаро 29. април 2018.
  Мађарска 14,00 1,3 Зита Балинт Будимпешта 11. мај 1996.
  Канада 13,99 0,6 Tabia Charles Јуџин 3. јул 2010.
  Аргентина 13,91 1,3 Андреа Авила Лима 3. јул 1993.
  Данска 13,84 0,5 Dorthe Jensen Катанија 29. август 1997.
  Ангвила 13,74 0,6 Шара Проктор Гринсборо 30. мај 2009.
  Аустрија 13,75 -0,2 Људмила Нинова Лијенц 9. јул 1997
  Хрватска 13,71 1,4 Силвија Мракочевић Љубљана 21. мај 1995
  Република Кина 13,63 1,6 Wang Kuo-Huei Taoyuan City 26. децембар 1999.
  Буркина Фасо 13,63 1,6 Chantal Ouaba Уагадугу 20. мај 2001
  Кипар 13,63 -1,3 Нина Миткова Сербезова Шан 4. јун 2011
  Ирска 13,62 0,9 Taneisha Scanlon-Robinson Братислава 7. јул 2005
  Азербејџан 13,56 1,5 Јекатерина Саријева Баку 23. мај. 2015.
  Барбадос 13,55 0,2 Seidre Forde Остин 4. април 2008.
  Албанија 13,50 Вера Брегу Битањи Драч 10. мај 1996.
Национални рекорди са резултатима од 13,49 — 13,00
  Ангола 13,49 1,8 Teresa N'Zola Анже 27. јул 2002.
   Швајцарска 13,40 Барбара Лојтард Базел 4. јул 2004.
  Чиле 13,31 9,9 Макарена Рејес Сантијаго 2. јун 2012.
  Британска Девичанска Острва 13,27 1,6 Шантел Малоне Остин 10. јун 2011.
  Еквадор 13,22 0,0 Мајра Пачито Хавана 24. мај 2012. [11]
  Израел 13,08 0,2 Niva Ziv Талин 18. јун 2005.
  Бермуди 13,08 1,4 Jasmine Brunson Орландо 24. мај 2012.
  Јерменија 13,03 Haykanush Beklaryan Арташат 29. мај 2009.
Национални рекорди са резултатима испод 13,00
  ДРК 12,99 Карин Канда Vénissieux 14. јул 1996.
  Боливија 12,93 Daisy Ugarte Кочабамба 20. мај 2004.
  Египат 12,92 0,1 Inas Mohamed Mansour Al Ain 29. октобар 2011.
  Француска Полинезија 12,831 +1,5 Véronique Boyer Сува 7. април 2001.
  Салвадор 12,81 Maria Gabriela Carrillo Сан Салвадор 9. април 2006.
  Белизе 12,79 Althea Gilharry-Moses Лос Анђелес 4. мај 1996.
  Бенин 12,68 Sonya Agbéssi Вилнев д’Аск 19. јун 1994.
  Босна и Херцеговина 12,50 Лејла Глођо Зеница 7. јун 2008
  Луксембург 12,43 Клаудија Червонка Шан 26. мај 1999,
  Црна Гора 12,33 Милена Милашевић Сремска Митровица 23. мај 2009
  Фиџи 12,27 +1,9 Milika Tuivanuavou Клермонт 14. април 2012 [12]
  Република Македонија 12,25 Василка Стојчевска Скопље 25. мај 1991
  Андора 12,21 0,0 Монсерат Пујол Андора ла Веља 1. јул 2007.
  Централноафричка Република 12,12 Marie-Joëlle Conjungo -Réduit}- 5. април 1999.
  Боцвана 12,10 Thato Molatlhwa Виндхук 7. мај 2005.
  Етиопија 11,99 Emebet Tilahun Адис Абеба 4. мај 2006.
  Аруба 11,99 1,4 Јудеска Шепард Тилбург 21. мај 2018.
  Зеленортска Острва 11,85 Luciliana Évora Алмада 8. август 2000.
  Костарика 11,84 1,3 Sharon Ruiz Град Гватемала 11. мај 2006.
  Бахреин 11,49 1,8 Mariam Mohamed Al-Ansari Каиро 8. мај 2010.
  Антигва и Барбуда 11,35 0,5 Janicia Charles Орландо 10. мај 2003.
  Кајманска острва 11,11 Олап Боден Џорџтаун 19. март 2005.
  Чад 10,98 Haoua Nouta Mantangor Нџамена 7. април 1996.
  Бурунди 10,73 Niyongéko Буџумбура 9. мај 1991.
  Кукова острва 10,73 Erin Tierney Сува 24. јун 1993.
  Брунеј 10,58 Nuramalina Binti Bakir Бандар Сери Бегаван 2. децембар 2009.
  Екваторијална Гвинеја 10,21 Cathérine Mvo Јаунде 25. мај 2001.
  Еритреја 9,71 Yordanos Miceal Асмара 29. април 2011.
  Камбоџа 9,48 0,9 Sokunthea Kuen Сингапур 10. јун 2007.
  Бутан 9,34 Namgay Wangmo Тимбу 1998.
  Америчка Самоа 8,72 Ира Рипине Utulei 9. април 1992.

Савези за које нема податакаУреди

Види јошУреди

РеференцеУреди

 1. ^ „СП 1995 на сајту ИААФ”. Архивирано из оригинала на датум 08. 08. 2010. Приступљено 05. 06. 2011. 
 2. ^ а б „Финале ОИ 2008. у троскоку ИААФ”. Архивирано из оригинала на датум 18. 07. 2012. Приступљено 05. 06. 2011. 
 3. ^ Резултати троскока на ОИ 2004. ИААФ Архивирано на сајту Wayback Machine (25. октобар 2012), Приступљено 15. 4. 2013.
 4. ^ Резултат ДЛ Прибављено 7.9.2016.
 5. ^ Гранд гала Рим 2003. ИААФ[мртва веза], Приступљено 15. 4. 2013.
 6. ^ „Континентал куп 2010. ИААФ”. Архивирано из оригинала на датум 08. 12. 2010. Приступљено 05. 06. 2011. 
 7. ^ а б Финале троскока на ЛОИ Прибављено 7.9.2016.
 8. ^ Резултати финала, Приступљено 15. 4. 2013.
 9. ^ Резултати квалификација, Приступљено 15. 4. 2013.
 10. ^ Резултати финала[мртва веза], Приступљено 15. 4. 2013.
 11. ^ Alfredo Sánchez (26 March 2012). "Natalia Ducó y una buena presencia sudamericana en Cuba". CONSUDATLE. Архивирано на сајту Wayback Machine (3. април 2015), Приступљено 25. 11. 2012.
 12. ^ Национални рекорди Океаније Архивирано на сајту Wayback Machine (4. март 2016), Приступљено 15. 4. 2013.

Спољашње везеУреди