Нови Зеланд на Зимским олимпијским играма 2010.

Нови Зеланд је у свом чернаестом наступу на Зимским олимпијским играма у Ванкувер 2010. послао делегацију од 16 чланова, која се такмичила у 8 спортова.[1] У делегацији је било 9 мушкараца и 7 жена, који су се такмичили у 8 спортова.

Нови Зеланд
на олимпијским играма
Flag of New Zealand.svg
МОК кодNZL
НОКОлимпијски комитет Новог Зеланда
NZOC-спољашња веза
Зимске олимпијске игре 2010. (Ванкувер)
Такмичара16 (9 муш, 7 жен.) у 8 спорт.
Носилац
заставе
Џулијана Бреј (отв.)
Медаље
Злато Сребро Бронза Укупно
0 0 0 0
Учешће на играма (преглед)
Летње игре
1908* • 1912* • 1920 • 1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020

*Са Аустралијом као Аустралазија

Зимске игре
1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018  • 2022
Olympic flag.svg
Делегација Новог Зеланда у свечаном дефилеу на ЗИО 2010.

На церемонији свечаног отварања, заставу Новог Зеланда носила је такмичарка у сноубордингу Џулијана Бреј.

Учесници по спортовимаУреди

Спорт Мушкарци Жене Укупно
Алпско скијање 2 0 2
Биатлон 0 1 1
Брзо клизање 1 0 1
Брзо клизање на кратким стазама 1 0 1
Скијашко трчање 1 1 2
Скелетон 2 1 3
Сноуборд 2 3 5
Слободно скијање 0 1 1
Укупно(8) 9 7 16

Alpine skiing pictogram.svg Алпско скијањеУреди

Такмичар Дисциплина Резултати
1. трка 2. трка Укупно Заостатак Пласман/учес (укуп)
Бен Грифин Велеслалом Није завршио прву трку
Супервелеслалом Није завршио
Тим Кејф Супервелеслалом 1:35,55 5,21 38 / 45 (64)

БиатлонУреди

ЖенеУреди

Такмичар Дисциплина Резултат
Време Промашаји Заостатак Пласман/учес.
Сара Мерфи Појединачно 53:06,1 5 (1+3+0+1) 12:13,3 82/ 86 (87)
Спринт 23:49,7 3 (2+1) 3:54,1 82 / 88 (89)
Потера Није се квалификовала

Cross country skiing pictogram.svg Скијашко трчањеУреди

ЖенеУреди

Име Дисциплина Резултат
Време Заостатак Пласман/учес.
Кетрин Колдер 10 км слободно 28,59,9 3:52,5 63 / 78 (78)
15 км потера Није стартовала
Име Дисциплина Квалификације Четвртфинале Полуфинале Финале
Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман
Кетрин Колдер спринт класично 4:03,11 (25,06) 47 Није се квалификовала 47 / 54 (54)

МушкарциУреди

Име Дисциплина Резултат
Време Заостатак Пласман/учес.
Бенџамин Кунс 15 км слободно Није стартовао
39 км потера Круг 56/56 (64)
Мас. старт 50 км 2:21:53,9 16:18,4 46 / 48 (55)

Freestyle skiing pictogram.svg Слободно скијањеУреди

ЖенеУреди

Ски крос
Такмичарка Дисциплина Квалификације Осмина финала Четвртфинале Полуфинале Финале
Време Ранг Ранг Ранг Ранг Б финале Финале Пласман
Мишел Грег Ски крос 1:22,52 30 КВ 4 гр. 5 Није се пласирала 30 / 35 (35)

Short track speed skating pictogram.svg Брзо клизање на кратким стазамаУреди

Такмичар Дисциплина Квалификације Четвртфинале Полуфинале Финале Позиција
Време Позиција Време Позиција Време Позиција Време Позиција
Блејк Шелеруп 500 метара 42,510 3 гр.5 Није се квалификовао
1.000 метара 1:27,875 2 гр. 3 1:27,374 4 гр. 3 Није се квалификовао
1.500 метара 2:14,730 5 гр 1 Није се квалификовао

Skeleton pictogram.svg СкелетонУреди

ЖенеУреди

Такмичарка Дисциплина 1. вожња 2. вожња 3. вожња 4. вожња Укупно Заостатак Пласман
Тионет Стодард Скелетон 55,85 (2,02) 55,93 (1,82) 55,02 (1,34) 54,89 (1,07) 3:41,69 6,05 14 / 19 (20)

МушкарциУреди

Такмичар Дисциплина 1. вожња 2. вожња 3. вожња 4. вожња Укупно Заостатак Пласман
Ијан Робертс Скелетон 55,21 (2,89) 57,58 (5,01) Није стартовао
Бен Сандфорд Скелетон 53,11 (0,79) 53,32 (0,75) 52,90 (0,70) 53,26 (0,90) 3:32,59 2,86 11 / 26 (28)

Snowboarding pictogram.svg СноубордингУреди

ЖенеУреди

Такмичарка Дисциплина Квалификације Полуфинале Финале Пласман
1. вожња 2. вожња Пласман 1. вожња 2. вожња Пласман 1. вожња 2. вожња Пласман
Џулијана Бреј Халфпајп 17,8 15,5 24 Није се квалификовала 24 / 30 (30)
Ребека Синклер 14,7 23,7 21 Није се квалификовала 21 / 30 (30)
Кендал Браун 11,4 29,5 16 КВпф 33,3 28,2 9 Није се квалификовала 14 / 30 (30)

МушкарциУреди

Такмичарка Дисциплина Квалификације Полуфинале Финале Пласман
1. вожња 2. вожња Пласман 1. вожња 2. вожња Пласман 1. вожња 2. вожња Пласман
Мич Браун Халфпајп 18,4 15,2 18 гр. 2 Није се квалификовао 34 / 39 (40)
Џејмс Хамилтон 5,2 28,0 10 гр. 1 Није се квалификовао 22 / 39 (40)

Speed skating pictogram.svg Брзо клизањеУреди

Такмичар Дисциплина Резултат Заостатак Пласман
Шејн Добин 5000 метара 6:33,38 18,78 17 / 27 (28)

РеференцеУреди

  1. ^ Потврђен тим за Ванкувер, Приступљено 17. 4. 2013.

Спољашње везеУреди