Панче Камџик (Тетово, 16. октобар 19241. јун 2003) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Панче Камџик
Лични подаци
Датум рођења(1924-10-16)16. октобар 1924.
Место рођењаТетово, Краљевина СХС
Датум смрти1. јун 2003.(2003-06-01) (78 год.)
Место смрти, Македонија
Рад
Битна улогаДелба
Веза до IMDb-а

Филмографија уреди

1950 1960 1970 1980 1990 Укупно
Дугометражни филм 3 12 6 3 1 25
ТВ филм 0 0 2 3 0 5
ТВ серија 0 0 2 1 0 3
Укупно 3 12 10 7 1 33


Год. Назив Улога
1950.-те
1952. Фросина Селанец
1955. Вучја ноћ /
1958. Мис Стон /
1960.-те
1960. Капетан Леши Поручник Петровић
1961. Солунски атентатори /
1961. Мирно лето /
1962. Обрачун Сулејман Тенова
1964. Под истим небом /
1965. Дани искушења Бродски
1966. До победе и даље /
1967. Македонска крвава свадба /
1968. Планина гнева /
1968. Брат доктора Хомера /
1969. Република у пламену /
1969. Време без рата /
1970.-те
1971. Жеђ /
1971. Македонски део пакла /
1971. Делба ТВ филм /
1972. Пуцањ /
1973. Смилевскиот конгрес ТВ филм /
1975. Јад /
1976. Најдужи пут Џевдет
1977. Најдужи пут ТВ серија Џевдет
1977. Исправи се, Делфина /
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија Делчо
1980.-те
1980. Време, води Пантелеј
1980. Учителот ТВ филм /
1982. Јужна стаза /
1982. Време на летала ТВ филм /
1984. Опасни траг /
1986. Климент Охридски ТВ филм /
1987. Трето доба ТВ серија /
1990.-те
1992. Време, живот Трпе

Спољашње везе уреди