Сол — разлика између измена

11 бајтова додато ,  пре 5 година
м
Бот: исправљена преусмерења; козметичке измене
м (Бот: исправљена преусмерења; козметичке измене)
[[СликаДатотека:SeaSalt.JPG|десно|мини|Морска со]]
 
'''Сол''', односно '''со''' може да се односи на:
* [[со (зачин)|со]], зачин
* [[со]], хемијско једињење
* [[натријум-хлорид|кухињска со]], кухињка со
 
== Митологија ==
* [[Сол (бог)|Сола]], [[Римљаниантички Рим|римски]] бог [[Сунце|Сунца]]
* [[Сол (богиња)|Сол]], [[Викинзи|нордијска]] богиња [[Сунце|Сунца]]
 
== Музика ==
* [[сол (нота)|сол]], пета [[note|нота]] [[це-дур]] лествице
 
== Валута ==
* [[сол (валута)|сол]] и [[перуански нови сол|нови сол]], [[Перу|перуанска]] [[валута]]
 
== Астрономија ==
* [[Марс]]ов [[Синодичко време|соларни дан]], односно период између две узастопне [[Кулминација|кулминације]] [[Сунце|Сунца]] изнад исте тачке на Марсу.
 
== Људи ==
* [[Сол Белоу]]
* [[Коста дел Сол]]
 
== Скраћеница ==
256.125

измена