Општина Тетово — разлика између измена

нема резимеа измене
м
назив = Тетово |
назив на македонском = Тетово |
застава = Flag of Tetovo Municipality.svg |
грб = Coat of arms of Tetovo Municipality, Macedonia.pngsvg |
слика = MKDMap muniof nonn(Tetovo) Municipality.pngsvg |
Област = [[Полошка област|Полошка]] |
град = [[Тетово]] |