Отворите главни мени

Промене

нема резимеа измене
| лого =ANC Umkhonto insignia.png
| лого_величина = 180px
| застава = [[Датотека:Flag of the African National Congress.svg|200px180px]]
| бојакод = green
| председник = [[Џејкоб Зума]]
| идеологија = [[Демократски социјализам]], [[социјалдемократија]], леви [[популизам]]
| позиција = леви центар, [[левица]]
| скупштина1 =[[Национална скупштина (Јужноафричка Република)|Национална скупштина]]<br /> Национални савет покрајина<br />[[Панафрички парламент]]
| број_мандата ={{Политичка партија/мандати|249|400|green}}<br /> {{Политичка партија/мандати|60|90|green}} <br/ >{{Политичка партија/мандати|3|5|green}}
| међународно_чланство = [[Прогресистичка алијанса]] и [[Социјалистичка интернационала]]
| европско_чланство =