Отворите главни мени

Промене

100 бајтова додато ,  пре 7 месеци
м
* [[1984]] — [[Робин Седерлинг|Робин Содерлинг]], шведски тенисер.
* [[1988]] — [[Љубомир Фејса]], српски фудбалски репрезентативац.
* [[1999]] — [[Франческо де Стефано]], италијански фудбалер.
 
== Смрти ==