Сол — разлика између измена

488 бајтова додато ,  пре 11 година
нема резимеа измене
м (Бот Додаје: fi:Sol)
[[Слика:SeaSalt.JPG|десно|мини|Морска со]]
 
'''Сол''', односно '''со''' може да се односи на:
 
== Хемија ==
* [[со (зачин)|со]], зачин
* [[со]], хемијско једињење
* [[натријум-хлорид|кухињска со]], кухињка со
* [[Сол (бог)|Сола]], [[Римљани|римског]] бога [[Сунце|Сунца]]
 
* [[Сол (богиња)|Сол]], [[Викинзи|нордијску]] богињу [[Сунце|Сунца]]
== Митологија ==
* [[сол (нота)|сол]], пету [[нота|ноту]] [[це-дур]] лествице
* [[Сол (бог)|Сола]], [[Римљани|римскогримски]] богабог [[Сунце|Сунца]]
* [[Перу|перуанску]] [[валута|валуту]] [[сол (валута)|сол]] и [[нови сол|нови сол]]
* [[Сол (богиња)|Сол]], [[Викинзи|нордијскунордијска]] богињубогиња [[Сунце|Сунца]]
* [[натријум-хлорид]] („кухињску со“), хемијско једињење
 
== Музика ==
* [[сол (нота)|сол]], петупета [[нота|ноту]] [[це-дур]] лествице
 
== Валута ==
* [[сол (валута)|сол]] и [[нови сол|нови сол]], [[Перу|перуанска]] [[валута]]
 
== Скраћеница ==
'''-{So}-''' (латиничко) може да се односи на следеће:
* -{SО}-, хемијска формула [[сумпор-моноксид]]а
* -{[[.so]]}-, највиши Интернет домен државних кодова -{(ccTLD)}- за Сомалију
* -{SО}-, [[Spisak međunarodnih auto-oznaka država#C|ауто-ознака]] за Сомалију
 
{{wiktionary|Сол}}