Птолемеј II Филаделф — разлика између измена

нема резимеа измене
| држава_смрти =
| сахрањен =
| функција = Краљ Египта
| владавина = [[283. п. н. е.]]—[[246. п. н. е.]]
| претходник = [[Птолемеј I Сотер]]
| наследник = [[Птолемеј III Еуергет]]
| династија = [[Птолемејиди]]
| отац = [[Птолемеј I Сотер]]