Џез — разлика између измена

2 бајта додата ,  пре 15 година
м
* '''кларинетисти''': [[Бени Гудман]], [[Сидни Беше]]...
* '''саксофонисти''' [[Чарли Паркер]], [[Лестер Јанг]], [[Колмен Хокинс]], [[Сони Ролинс]], [[Џон Колтрејн]]...
* '''пијанисти''': [[Дјук Елингтон]], [[ФатсФетс УалерВолер]], [[Арт ТетомТејтум]]...
* '''певачи''': [[Беси Смит]], [[Били Холидеј]], [[Ела Фицџералд]]...
* '''диригенти''': [[Бени Гудман]], [[Глен Милер]], [[Каунт Бези]], [[Стен Кентон]]...
223

измене