Хинди (језик) — разлика између измена

м
нема резимеа измене
м
м
|пор4=[[Хинди језици|хинди]]
|пор5=[[хинди-урду]]
|писмо=[[Деванагари]] ([[каталонски алфабет|каталонска варијанта]])
|службени= {{застава|Индија}}
|регулише=[[Централна Хинди дирекција]]