Општина Тетово — разлика између измена

нема резимеа измене
грб= Coat of arms of Tetovo Municipality.png |
слика = MKD muni nonn(Tetovo).png |
Област = [[Полошка област (Македонија)|Полошка]] |
град = [[Тетово]] |
стан = 86.580 |