Сол — разлика између измена

21 бајт уклоњен ,  пре 14 година
нема резимеа измене
[[Слика:SeaSalt.JPG|десно|мини|140п|[[Морска со]]]]
 
'''Сол''' може да се односи на:
* [[со (зачин)|Со]], зачин
* [[со]] у хемији
* '''[[Сол (бог)|Сол]]''',[[Римљани|римски]] бог [[Сунце|Сунца]]
* [[Римљани|римског]] бога [[Сунце|Сунца]] '''[[Сол (бог)|Сола]]'''.
* '''[[Сол (богиња)|Сол]]''', [[Викинзи|нордијска]] богиња [[Сунце|Сунца]]
* пету [[нота|ноту]] [[це-дур]] лествице, '''[[сол (нота)|сол]]'''.
* '''[[сол (нота)|сол]]''', пета [[нота]] [[це-дур]] лествице
* други облик имена [[хемијско једињење|хемијског једињења]] '''[[со]]ли'''.
* [[Перу|перуанску]] [[валута|валуту]] '''[[сол (валута)|сол]]''' и '''[[нови сол|нови сол]]'''.
 
* [[Викинзи|нордијску]] богињу [[Сунце|Сунца]] '''[[Сол (богиња)|Сол]]'''.
{{wiktionary|Сол}}
 
;Људи
*[[Коста дел Сол]]
 
{{wiktionary|Сол}}
 
{{Вишезначна одредница}}
4.673

измене