Сол — разлика између измена

47 бајтова уклоњено ,  пре 13 година
"односити се на" + акузатив (кога, шта)
("односити се на" + акузатив (кога, шта))
[[Слика:SeaSalt.JPG|десно|мини|[[Морска со]]]]
 
'''Сол''' може да се односи на:
* '''[[кухињска со|кухињску со]]''', зачин
* '''[[со]]''', ухемијско хемијиједињење
* '''[[Сол (бог)|СолСола]]''', [[Римљани|римскиримског]] богбога [[Сунце|Сунца]]
* '''[[Сол (богиња)|Сол]]''', [[Викинзи|нордијсканордијску]] богињабогињу [[Сунце|Сунца]]
* '''[[сол (нота)|сол]]''', петапету [[нота|ноту]] [[це-дур]] лествице
* други облик имена [[хемијско једињење|хемијског једињења]] '''[[со]]ли'''.
* [[Перу|перуанску]] [[валута|валуту]] '''[[сол (валута)|сол]]''' и '''[[нови сол|нови сол]]'''.