29. јул — разлика између измена

10 бајтова додато ,  пре 6 година
м
* [[1890]]. — [[Винсент ван Гог]], холандски сликар. (* [[1853]].)
* [[1979]]. — [[Херберт Маркузе]], немачки политички филозоф и теоретичар друштва, један од оснивача Франкфуртске школе (* [[1898]].)
** [[1983]]. — [[Дејвид Нивен]], британски позоришни и филмски глумац. Добитник „[[Оскар|Оскара]]“. (* [[1910]].)
* [[1983]]. —
** [[1983]]. — [[Луис Буњуел]], шпански филмски режисер. (* [[1900]].)
** [[Дејвид Нивен]], британски позоришни и филмски глумац. Добитник „[[Оскар|Оскара]]“. (* [[1910]].)
** [[Луис Буњуел]], шпански филмски режисер. (* [[1900]].)
* [[1994]]. — [[Дороти Кроуфут Хоџкин|Дороти Хоџкин]], [[Енглеска|енглески]] [[хемија|хемичар]]. (* [[1910]].)
* [[2000]]. — [[Светозар Стијовић]], српски [[лингвистика|лингвиста]] (* [[1939]].)
209

измена