Сабина Ајрула (Скопље, 17. април 1946Скопље, 10. август 2021)[1] била је југословенска, македонска и турска филмска и позоришна глумица.[2]

Сабина Ајрула
Лични подаци
Датум рођења(1946-04-17)17. април 1946.
Место рођењаСкопље, ФНР Југославија
Датум смрти10. август 2021.(2021-08-10) (75 год.)
Место смртиСкопље, Северна Македонија
Рад
Активни период1965 - 2021
Битна улогаВетар во кутиче кибрит
Пријем
Исправи се, Делфина
Белиот сид
Јужна стаза
Лукава удовица
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1960 ▼ 1970 ▼ 1980 ▼ 1990 ▼ 2000 ▼ 2010 ▼ Укупно
Дугометражни филм 1 3 7 3 2 2 18
ТВ филм 1 4 3 1 1 0 10
ТВ серија 0 0 5 2 0 1 8
Кратки филм 0 0 1 0 0 1 2
Укупно 2 7 16 6 3 4 38
Год. Назив Улога
1960.-те ▲
1969. Време без рата /
1969. Лукава удовица ТВ филм /
1970.-те ▲
1970. Ветар во кутиче кибрит ТВ филм /
1971. Жеђ Николина
1971. Пријем ТВ филм /
1973. Добра долина ТВ филм /
1975. Јад /
1977. Исправи се, Делфина /
1978. Белиот сид ТВ филм /
1980.-те ▲
1980. Време, води Кјускоица
1980. Оловна бригада /
1981. Црвени коњ /
1982. Јужна стаза /
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Време на летала ТВ филм /
1982. Полнокно сонце Кратки филм /
1982. Јагне на ражен ТВ филм Софија
1983. Записник ТВ филм /
1983. Црвениот коњ ТВ серија /
1984. Les cavaliers de l'orage /
1984. Опасни траг /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Јазол /
1986. Солунски патрдии ТВ серија Фатиме
1987 Случки од животот ТВ-серија
1987. Трето доба ТВ серија /
1990.-те ▲
1991. Тетовирање /
1991 Болва в уво ТВ-филм
1991. Македонија може ТВ серија /
1992. Време, живот /
1992 Македонски народни приказни ТВ-серија
1994. Пре кише ТВ-филм
1995. Ангели на отпад Работницката
1997 Преку езерото ТВ-филм
1998 Денес утре ТВ-филм
1998. Салон Хармони ТВ серија Грозда
1998. На Балканот не се пие чај ТВ филм /
1999. Време, живот ТВ-филм
2000.-те ▲
2001 Прашина ТВ-филм
2002 Наше маало ТВ-серија Вештерка 1
2005. Контакт
2005. Крчма на патот за Европа ТВ филм Султанаа (као Сабина Тозија)
2007. Сенке Др. Вера Перкова (као Сабина Ајрула-Тозија)
2010.-те ▲
2011. Дух бабе Илонке Баба Илонка
2011-2014. Сулејман Величанствени ТВ серија Афифе Хатун
2012-2015 Македонски народни приказни ТВ серија
2013. Материјал за аудиција Кратки филм Силва
2015 Медена ноќ ТВ-филм
2015-2021 Разбојниците не го владеат светот ТВ-серија Хајрије
2016 Раната на мајка ми ТВ-филм Мевлиде
2016 Џган ТВ-филм
2017-2019 Фамилија Марковски ТВ-серија Милица
2018 Мед, крем ТВ-филм
2019 Вера ТВ-филм
2020.-те
2020 Зоки Поки ТВ-серија Бабата
2021 М ТВ-филм
2021 Бегство во морето ТВ-филм

Референце

уреди
  1. ^ „PAMTIĆEMO JE PO ULOZI U SULEJMANU: Sabina Tozija je nedavno preminula, a glumila je i sa Batom Živojinovićem i Nedom Arnerić! FOTO”. kurir.rs (на језику: српски). Приступљено 10. 1. 2023. 
  2. ^ „Sabina Ajrula”. IMDb. Приступљено 10. 1. 2023. 

Спољашње везе

уреди