Скијашко трчање на Зимским олимпијским играма 2014 — 50 километара слободно за мушкарце

Такмичење мушкараца у дисциплини скијашког трчања масовни старт 50 км слободним стилом на Зимским олимпијским играма 2014. у Сочију, одржан је последњег дана Игара 23. фебруара 2014. на комплексу за скијашко трчање и биатлон Лаура у Красној Пољани, Краснодарском крај 60 км удаљеној од Сочија у Русији, са почетком у 11:00 часова по локалном времену.

Титулу је бранио Петер Нортуг из Норвешке.

Сва три прва места на победничком постољу заузели су домаћи такмичари:Александар Легков (злато), Максим Вилежањин (сребро) и Иља Черноусов (бронза), То је први такав случај у скјаком трчању у мушкој конкуренцији од Олимпијских игара 1992. када су исти упех остварили Норвежани, а први за СССР/Русију. Свој тројици освајача медаља ово је била прва појединачна олимпијска медаља у каријери.

Систем такмичења

уреди

Сви такмичари се поређају у редове по 10—15, са најбоље рангираним такмичарима у првом реду. На пуцањ стартног пиштоља започињу трку слободним стилом. Победник је први такмичар који пређе линију циља.

Земље учеснице

уреди

У овој дисциплини учествовало је 65 такмичара из 26 земаља.

Резултати

уреди

Трка је стартовала у 11:00.[1]

Пласман ст. бр. Такмичар Земља Време Заостатак
  3 Александар Легков   Русија 1:46:55,2
  7 Максим Вилежањин   Русија 1:46:55,9 +0,7
  8 Иља Черноусов   Русија 1:46:56,0 +0,8
4 1 Мартин Јонсруд Сундби   Норвешка 1:46:56,2 +1,0
5 40 Сергеј Долидович   Белорусија 1:47:09,5 +14,3
6 10 Робен Дивијар   Француска 1:47:10,1 +14,9
7 21 Андерс Седегрен   Шведска 1:47:13,0 +17,8
8 12 Данијел Ричардсон   Шведска 1:47:19,6 +24,4
9 19 Јохан Олсон   Шведска 1:47:27,3 +32,1
10 42 Иво Нисканен   Финска 1:47:27,5 +32,3
11 20 Роланд Клара   Италија 1:47:28,6 +33,4
12 27 Курдин Перл   Швајцарска 1:47:31,3 +36,1
13 30 Иван Перија Боате   Француска 1:47:31,7 +36,5
14 43 Мартин Бајчичак   Словачка 1:47:34.4 +39.2
15 13 Мати Рејкинен   Финска 1:47:35,0 +39,8
16 49 Давид Хофер   Италија 1:47:35,7 +40,5
17 29 Михаил Семенов   Белорусија 1:47:36,0 +40,8
18 5 Петер Нортуг   Норвешка 1:47:39,7 +44,5
19 4 Алекс Харви   Канада 1:47:40,9 +45,7
20 14 Иван Бабиков   Канада 1:47:41,8 +46,6
21 17 Торд Асле Јердален   Норвешка 1:47:43,5 +48,3
22 36 Ремо Фишер   Швајцарска 1:47:44,2 +49,0
23 25 Лари Лехтонен   Финска 1:47:48,7 +53,5
24 45 Бернхард Тричер   Аустрија 1:47:51,7 +56,5
25 33 Франческо де Фабијани   Италија 1:47:51,8 +56,6
26 22 Ноа Хофман   Сједињене Америчке Државе 1:48:04,3 +1:09,1
27 18 Дарио Колоња   Швајцарска 1:48:21.6 +1:26,4
28 38 Граем Килик   Канада 1:48:22,4 +1:27,2
29 28 Петр Новак   Чешка 1:48:41,0 +1:45,8
30 35 Тони Ливерс   Швајцарска 1:48:49,9 +1:54,7
31 16 Лукаш Бауер   Чешка 1:48:51,3 +1:56,1
32 2 Крис Јасперсен   Норвешка 1:49:21,3 +2:26,1
33 50 Иманол Рохо   Шпанија 1:49:21,9 +2:26,7
34 48 Марк Старостин   Казахстан 1:49:34,1 +2:38,9
35 11 Жан-Марк Гајар   Француска 1:49:49,7 +2:54,5
36 15 Томас Бинг   Немачка 1:49:56,1 +3:00,9
37 26 Мартин Јакш   Чешка 1:50:00,5 +3:05,3
38 23 Konstantin Glavatskikh   Русија 1:50:33,4 +3:38,2
39 24 Аксел Тајхман   Немачка 1:51:03,4 +4:08,2
40 62 Арнд Пајфер   Немачка 1:51:31,5 +4:36,3
41 60 Андреј Гридин   Бугарска 1:51:41.7 +4:46.5
42 56 Ереик Лесер   Немачка 1:51:55,8 +5:00,6
43 9 Морис Манифика   Француска 1:52:01,6 +5:06,4
44 41 Ајвар Рехема   Естонија 1:52:22,1 +5:26,9
45 61 Мартин Мелер   Данска 1:52:32,7 +5:37,5
46 52 Алексеј Иванов   Белорусија 1:52:52,9 +5:57,7
47 51 Хавијер Гутијерез Куевас   Шпанија 1:53:02,5 +6:07,3
48 54 Јердос Акмадијев   Казахстан 1:53:07.4 +6:12.2
49 53 Карел Тамјерв   Естонија 1:53:23,0 +6:27,8
50 55 Миланко Петровић   Србија 1:53:35,1 +6:39,9
51 39 Брајан Грег   Сједињене Америчке Државе 1:55:02,3 +8:07,1
52 32 Јиржи Магал   Чешка 1:56:28.7 +9:33.5
53 44 Ендру Мазгрејв   Уједињено Краљевство 1:57:08,9 +10:13,7
54 47 Сергеј Черепанов   Казахстан 1:57:24,2 +10:29,0
55 34 Јевгениј Величко   Казахстан 1:58:10,6 +11:15,4
56 46 Џеси Кокни   Канада 1:59:16,6 +12:21,4
57 31 Крис Фриман   Сједињене Америчке Државе 1:59:46,7 +12:51,5
58 58 Еди Дадић   Хрватска 2:02:35,5 +15:40,3
59 63 Арвуис Лијепињш   Летонија 2:04:45,6 +17:50,4
60 64 Ћу Венлонг   Кина 2:08:02,0 +21:06,8
66 Дарко Дамјановски   Република Македонија НЗ
37 Веселин Цинзов   Бугарска НЗ
65 Младен Плакаловић   Босна и Херцеговина НЗ
59 Марти Јилхе   Финска НЗ
57 Торин Кос   Сједињене Америчке Државе НС

Референце

уреди
  1. ^ „Резултати” (PDF). Архивирано из оригинала (PDF) 01. 03. 2014. г. Приступљено 12. 01. 2015. 

Спољашње везе

уреди