Списак победника Ронде ван Фландерена

Стајн Деволдер, двоструки узастопни и актуелни победник трке 2009. године.
Немачки бициклистаХајнрих Хауслер, друопласирани на трци 2009. године.
Стајн Деволдер победник трке 2008. године.
Рогер Де Вламинк победник трке 1977. године.
Година Победник Екипа Други Трећи
2009. Белгија Стајн Деволдер Quick Step Немачка Хајнрих Хауслер Белгија Филип Жилбер
2008. Белгија Стајн Деволдер Quick Step Белгија Ник Нојенс Шпанија Хуан Антонио Флеча
2007. Италија Алесандро Балан Lampre-Fondital Белгија Лајф Хосте Италија Лука Паолини
2006. Белгија Том Бонен Quick Step-Innergetic Белгија Лајф Хосте Сједињене Америчке Државе Џорџ Хинкапи
2005. Белгија Том Бонен Quick Step-Innergetic Немачка Андреас Клијер Белгија Петер ван Петегем
2004. Немачка Штефен Веземан T-Mobile Team Белгија Лајф Хосте Белгија Дејв Бројлантс
2003. Белгија Петер ван Петегем Lotto-Domo Белгија Франк Ванденбрауке Аустралија Стјуарт О'Грејди
2002. Италија Андреа Тафи Mapei (cycling team) Белгија Јохан Мусеув Белгија Петер ван Петегем
2001. Италија Ђанлука Бортолами Vini Caldirola Холандија Ерик Декер Италија Денис Занете
2000. Белгија Андреј Чмил Lotto-Adecco Италија Дарио Пјери Летонија Романс Вајнштејнс
1999. Белгија Петер ван Петегем TVM-Farm Frites Белгија Франк Ванденбрауке Белгија Јохан Мусеув
1998. Белгија Јохан Мусеув Mapei-Bricobi Италија Стефано Занини Украјина Андреј Чмил
1997. Данска Ролф Серенсен Rabobank Француска Фредерик Монкасен Италија Франко Балерини
1996. Италија Микеле Бартоли MG Maglificio-Technogym Италија Фабио Балдато Белгија Јохан Мусеув
1995. Белгија Јохан Мусеув Mapei-GB-Latexco Италија Фабио Балдато Украјина Андреј Чмил
1994. Италија Ђани Буњо Team Polti-Vaporetto Белгија Јохан Мусеув Украјина Андреј Чмил
1993. Белгија Јохан Мусеув GB-MG Maglificio Холандија Франс Масен Италија Дарио Ботарио
1992. Француска Жаки Диран Castorama Швајцарска Томас Вегмилер Белгија Едвиг ван Хојдонк
1991. Белгија Едвиг ван Хојдонк Buckler Colnago Белгија Јохан Мусеув Данска Ролф Серенсен
1990. Италија Морено Арђентин Ariostea Белгија Руди Даненс Холандија Џон Тален
1989. Белгија Едвиг ван Хојдонк Superconflex Белгија Херман Фризон Норвешка Даг-Ото Лаурицен
1988. Белгија Еди Планкерт AD Renting Аустралија Фил Андерсон Холандија Адри ван дер Пул
1987. Белгија Клод Крикјелион Hitachi Marc Rossin Република Ирска Шон Кели Белгија Ерик ван дер Ерден
1986. Холандија Адри Ван дер Пул Kwantum Република Ирска Шон Кели Белгија Жан-Филип Ванденбранде
1985. Белгија Ерик Вандерерден Panasonic-Raleigh Аустралија Фил Андерсон Холандија Хени Којпер
1984. Холандија Јохан Ламертс Panasonic Raleigh Република Ирска Шон Кели Белгија Жан-Лик Ванденбруке
1983. Холандија Јан Рас TI Raleigh Белгија Лудо Петерс Белгија Марк Сергант
1982. Белгија Рене Мартенс DAF Trucks Белгија Еди Планкерт Белгија Rudy Pevenage
1981. Холандија Хени Којпер DAF Trucks Холандија Фриц Пирард Холандија Јан Рас
1980. Белгија Мишел Полантје Splendor Admiral Италија Франческо Мозер Холандија Јан Рас
1979. Холандија Јан Рас TI-Raleigh Белгија Марк Демејер Белгија Данијел Вилемс
1978. Белгија Валтер Годефрот Ijsboerke Белгија Мишел Полантје Немачка Грегор Браун
1977. Белгија Рогер Де Вламинк Brooklyn
1976. Белгија Валтер Планкарт Mars Pils Италија Франческо Мозер Белгија Марк Демејер
1975. Белгија Еди Меркс Molteni Белгија Франс Вербек Белгија Марк Демејер
1974. Холандија Кес Бал Gan Mercier Белгија Франс Вербек
1973. Белгија Ерик Леман Peugeot (cycling team) Белгија Фреди Мертенс Белгија Еди Меркс
1972. Белгија Ерик Леман Bic Белгија André Dierickx Белгија Франс Вербек
1971. Холандија Еверт Долман Flandria Белгија Франс Кереманс Француска Сирил Гимар
1970. Белгија Ерик Леман Flandria-Mars Белгија Валтер Годефрот Белгија Еди Меркс
1969. Белгија Еди Меркс Faema Италија Феличе Ђимонди Италија Марино Басо
1968. Белгија Валтер Годефрот Flandria Немачка Руди Алтиг Холандија Јан Јенсен
1967. Италија Дино Зандегу Salvarani Белгија Ноел Форе Белгија Еди Меркс
1966. Белгија Едвард Селс Solo Superia Италија Adriano Durante Белгија Жорж Ванденберге
1965. Холандија Јо де Ро Televizier Белгија Едвард Селс Белгија Жорж Ванконингсло
1964. Немачка Руди Алтиг Белгија Бенони Бехјет Холандија Џо де Ро
1963. Белгија Ноел Форе Белгија Франс Мелкенбек Уједињено Краљевство Unito Том Симпсон
1962. Белгија Рик ван Лој Белгија Михел Ван Арде Белгија Норберт Керхове
1961. Уједињено Краљевство Том Симпсон Италија Нино Дефилипис Холандија Jo De Haan
1960. Белгија Артур де Каботер Француска Жан Грацик Белгија Рик ван Лој
1959. Белгија Рик ван Лој Белгија Франс Схаубен Белгија Жилбер Деме
1958. Белгија Гермајн Дерајке Белгија Вили Троје Белгија Анђело Контерно
1957. Белгија Алфред де Бројн Белгија Јозеф Планкарт Белгија Норберт Керхове
1956. Француска Жан Форестје Белгија Констант Окерс Белгија Леон ван Дале
1955. Француска Лујсон Бобе Швајцарска Хуго Коблет Белгија Рик Ван Стенберген
1954. Белгија Ремон Импанис Француска Франсоа Мае Белгија Алфонс Ванденбранде
1953. Холандија Вим Ван Ест Белгија Дезире Кетелер Француска Бернар Готје
1952. Белгија Рогер Декок Италија Лорето Петручи Белгија Алберик Схоте
1951. Италија Фјоренцо Мањи Француска Бернар Готје Француска Атилио Редолфи
1950. Италија Фјоренцо Мањи Белгија Алберик Схоте Француска Луј Капи
1949. Италија Фјоренцо Мањи Белгија Валер Оливје Белгија Алберик Схоте
1948. Белгија Брик Схоте Белгија Алберт Рамон Белгија Маркел Рајкарт
1947. Белгија Емијел Фајгнарт Белгија Рогер Де Смет Белгија Хенри Рендерс
1946. Белгија Рик Ван Стенберген Француска Луј Тјетар Белгија Алберик Схоте
1945. Белгија Силвајн Крисоле Белгија Алберт Серку Белгија Јеф Муренхаут
1944. Белгија Рик Ван Стенберген Белгија Алберик Схоте Белгија Јеф Муренхаут
1943. Белгија Ашијел Бис Белгија Алберт Серку Белгија Камиј Бекман
1942. Белгија Брик Схоте Белгија Жорж Клас Белгија Роберт ван Енаме
1941. Белгија Ашијел Бис Белгија Густав ван Оверлоп Белгија Одил ван дер Мерсхаут
1940. Белгија Ашијел Бис Белгија Жорж Кристијанс Белгија Алберик Схоте
1939. Белгија Карел Карс Белгија Ромен Мес Белгија Едвард Висерс
1938. Белгија Едгард де Калуве Белгија Силвер Мес Белгија Маркел Кинт
1937. Белгија Мишел Д'Хоге Белгија Ибер Делтур Белгија Луис Хардикест
1936. Белгија Луис Хардикест Белгија Едгард де Калуве Белгија Франсоа Невил
1935. Белгија Луис Дуерло Белгија Елој Меленберг Белгија Корнел Леманс
1934. Белгија Гастон Ребри Белгија Алфонсе Схеперс Белгија Фелисјан Верваке
1933. Белгија Алфонс Схеперс Белгија Леон Томис Белгија Ромајн Гајселс
1932. Белгија Ромајн Гајселс Белгија Алфонс Делор Белгија Алфред Хамерлинк
1931. Белгија Ромајн Гајселс Холандија Кесар Богарт Белгија Жан Артс
1930. Белгија Франс Бондуе Белгија Еме Доше Белгија Емили Жоли
1929. Белгија Јозеф Дерванс Белгија Жорж Ронс Белгија Алфред Хамерлинк
1928. Белгија Јан Мартенс Белгија Огист Мортелманс Белгија Луј Деланоа
1927. Белгија Жерар Дебат Белгија Густаф ван Слембрук Белгија Maurice Dewaele
1926. Белгија Денис Версхурен Белгија Густаф ван Слембрук Белгија Ремон Декор
1925. Белгија Жилијен Делбек Белгија Жозеф Пе Белгија Хектор Мартин
1924. Белгија Жерар Дебат Белгија Рене Вермандел Белгија Феликс Селер
1923. Швајцарска Хајри Сутер Белгија Чарлс Деројтер Белгија Алберт Дејонге
1922. Белгија Леон Девос Француска Жан Бриније Француска Франсоа Пелисје
1921. Белгија Рене Вермандел Белгија Жил ван Евел Белгија Луј Бутс
1920. Белгија Жил ван Евел Белгија Алберт Дејонге Белгија Алфонсе ван Хеке
1919. Белгија Хенри ван Лерберге Белгија Лисјен Бис Белгија Жил ван Евел
1915—1918. Трка није одржавана.
1914. Белгија Марсел Бис Белгија Хенри ван Лерберге Белгија Пјер Ван де Велде
1913. Белгија Пол Деман Белгија Јозеф ван Дале Белгија Виктор Домс

Види јошУреди