ФК Монтедио Јамагата

Монтедио Јамагата (јап. モンテディオ山形) јапански је фудбалски клуб из Тенда.

Монтедио Јамагата
Пуно имеФудбалски клуб Монтедио Јамагата
Основан1984. год.; пре 38 година (1984)
СтадионАтлетски стадион парк Јамагата
Капацитет21.292
ПредседникЈапан Кентаро Аида
МенаџерАустралија Питер Кламовски
ЛигаЏеј 2 лига
2021.7.
Веб-сајтВеб-сајт клуба
Домаћа опрема
Гостујућа опрема

ИмеУреди

  • ФК НЕЦ Јамагата (јап. NEC山形サッカー部, 1984—1995)
  • ФК Монтедио Јамагата (јап. モンテディオ山形, 1996—)

Спољашње везеУреди