NGC 4785 је спирална галаксија у сазвежђу Кентаур која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

NGC 4785
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеКентаур
Ректасцензија12h 53m 27,1s
Деклинација- 48° 44" 59'
Црвени помак0,012435[1]
Хелиоцентрична радијална брзина3705 km/s[1]
Привидна величина (V)12,4
Врстаспирална галаксија
Величина2,00' x 1,0'
Позициони угао (V)81°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
13,2
Остале ознаке
ESO 219-4, IRAS 12506-4828, PGC 43791
Види још: Галаксија, Списак галаксија

Деклинација објекта је - 48° 44' 59" а ректасцензија 12h 53m 27,1s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 4785 износи 12,4 а фотографска магнитуда 13,2. NGC 4785 је још познат и под ознакама ESO 219-4, IRAS 12506-4828, PGC 43791.

РеференцеУреди

  1. 1,0 1,1 SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

ЛитератураУреди

Види јошУреди

Спољашње везеУреди