Драги Крстевски (Скопље, 1930Скопље, 1987) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Драги Крстевски
Лични подаци
Датум рођења(1930-00-00)1930.
Место рођењаСкопље, Краљевина Југославија
Датум смрти1987.(1987-Недостаје неопходни параметар 1, месец!-00) (56/57 год.)
Место смртиСкопље, СФРЈ
Веза до IMDb-а

Филмографија уреди

1950 1960 1970 1980 1990 Укупно
Дугометражни филм 2 1 0 1 1 5
ТВ филм 0 0 0 6 0 6
ТВ серија 0 0 1 5 0 6
Кратки филм 0 2 0 1 0 3
Укупно 2 3 1 13 1 20


Год. Назив Улога
1950.-те
1955. Вучја ноћ Благоја
1959. Виза зла /
1960.-те
1961. Твојот роденден Кратки филм /
1963. Невољите на покојниот К.К Кратки филм /
1969. Република у пламену /
1970.-те
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1977. Сакате ли уште едно парче торта ТВ филм /
1980.-те
1980. Двојка ТВ филм /
1981. Црвени коњ /
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Време на летала ТВ филм /
1982. Едно лето ТВ серија /
1983. Записник ТВ филм /
1983. Премиера ТВ филм /
1984. Комедијанти ТВ серија Човекот
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Опасна баба Кратки филм /
1987. Трето доба ТВ серија /
1987. Звездите на 42-та ТВ филм /
1987. Чорбаџи Теодос ТВ филм Ампо
1990.-те
1992. Време, живот /

Спољашње везе уреди