Најкориснији играч НБА финала — разлика између измена

м
Бот: исправљена преусмерења
No edit summary
м (Бот: исправљена преусмерења)
== Списак награђених и њихови клубови ==
* 1969 -- {{зас|САД}} '''[[Џери Вест]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 1970 -- {{зас|САД}} '''[[Вилис Рид]]''', [[Njujork Niksiniksi|Њујорк никси]]
* 1971 -- {{зас|САД}} '''[[Карим Абдул-Џабар]]''', [[Milvoki Baksibaksi|Милвоки бакси]]
* 1972 -- {{зас|САД}} '''[[Вилт Чејмберлен]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 1973 -- {{зас|САД}} '''[[Вилис Рид]]''', [[Njujork Niksiniksi|Њујорк никси]]
* 1974 -- {{зас|САД}} '''[[Џон Хавличек]]''', [[Бостон селтикси]]
* 1975 -- {{зас|САД}} '''[[Рик Бери]]''', [[Голден Стејт Вориорси|Голден Стејт вориорси]]
* 1976 -- {{зас|САД}} '''[[Џоџо Вајт]]''', [[Бостон селтикси]]
* 1977 -- {{зас|САД}} '''[[Бил Волтон]]''', [[Portland Trejlblejzersi|Портланд трејлблејзерси]]
* 1978 -- {{зас|САД}} '''[[Вес Анселд]]''', [[Vašington VizardsVizardsi|Вашингтон булетси]]
* 1979 -- {{зас|САД}} '''[[Денис Џонсон]]''', [[Сијетл Суперсоникси|Сијетл суперсоникси]]
* 1980 -- {{зас|САД}} '''[[Меџик Џонсон]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 1981 -- {{зас|САД}} '''[[Седрик Максвел]]''', [[Бостон селтикси]]
* 1986 -- {{зас|САД}} '''[[Лари Берд]]''', [[Бостон селтикси]]
* 1987 -- {{зас|САД}} '''[[Меџик Џонсон]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 1988 -- {{зас|САД}} '''[[Џејмс Ворди|Џејмс Ворти]]''', [[Лос Анђелес Лејкерси|Лос Анђелес лејкерси]]
* 1989 -- {{зас|САД}} '''[[Џо Думарс]]''', [[Detroit Pistonsipistonsi|Детроит пистонси]]
* 1990 -- {{зас|САД}} '''[[Ајзеја Томас]]''', [[Detroit Pistonsipistonsi|Детроит пистонси]]
* 1991 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1992 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1993 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1994 -- {{зас|САД}} '''[[Хаким Олајџувон]]''', [[Хјустон Рокетси|Хјустон рокетси]]
* 1995 -- {{зас|САД}} '''[[Хаким Олајџувон]]''', [[Хјустон Рокетси|Хјустон рокетси]]
* 1996 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1997 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1998 -- {{зас|САД}} '''[[Мајкл Џордан]]''', [[Чикаго Булси|Чикаго булси]]
* 1999 -- {{зас|САД}} '''[[Тим Данкан]]''', [[Сан Антонио спарси]]
* 2000 -- {{зас|САД}} '''[[Шакил О'Нил]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 2002 -- {{зас|САД}} '''[[Шакил О'Нил]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 2003 -- {{зас|САД}} '''[[Тим Данкан]]''', [[Сан Антонио спарси]]
* 2004 -- {{зас|САД}} '''[[Чонси Билапс]]''', [[Detroit Pistonsipistonsi|Детроит пистонси]]
* 2005 -- {{зас|САД}} '''[[Тим Данкан]]''', [[Сан Антонио спарси]]
* 2006 -- {{зас|САД}} '''[[Двејн Вејд]]''', [[Мајами хит]]
* 2007 -- {{зас|ФРА}} '''[[Тони Паркер]]''', [[Сан Антонио спарси]]
* 2008 -- {{зас|САД}} '''[[Пол Пирс]]''', [[Бостон селтикси|Бостон Селтикси]]
* 2009 -- {{зас|САД}} '''[[Коби Брајант]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
* 2010 -- {{зас|САД}} '''[[Коби Брајант]]''', [[Лос Анђелес лејкерси]]
256.217

измена