Списак градова по броју становника

списак на Викимедији

Ово је списак градова по броју становника

Град Држава Популација
Име града Име државе Градска имовина Агломерација Насељена област
Чунгкинг Кина 30.165.500 8.189.800
Шангај Кина 24.256.800 24.750.000 23.416.000
Делхи Индија 21.678.794 21.753.486
Пекинг Кина 21.516.000 24.900.000 21.009.000
Мумбај Индија 21.247.844 21.771.200 22.748.395
Лагос Нигерија 16.060.303 21.000.000 13.123.000
Карачи Пакистан 14.910.352 24.000.000
Гуангџоу Кина 14.043.500 44.259.000 20.800.654
Истанбул Турска 14.025.000 13.520.000 14.657.000
Токио Јапан 13.513.734 37.843.000 36.923.000
Тианјин Кина 12.784.000 15.469.500 6.859.779
Москва Русија 12.197.596 16.170.000 16.800.000
Дака Бангладеш 12.043.977 19.580.000
Сао Пауло Бразил 12.038.175 21.090.791 36.842.102
Лахор Пакистан 11.126.285 13.569.000 10.665.000
Каиро Египат 10.230.350 18.290.000 22.439.541
Сеул Јужна Кореја 10.197.604 12.700.000 25.520.000
Киншаса ДР Конго 11.855.000 13.265.000
Џакарта Индонезија 10.075.310 30.539.000 30.075.310
Венџоу Кина 9.175.000 9.122.102 6.642.592
Мексико Сити Мексико 8.974.724 20.063.000 21.178.959
Лима Перу 8.852.000 10.750.000 9.886.647
Лондон Уједињено Краљевство 8.787.892 13.879.757 9.787.426
Си'ан Кина 8.705.600 13.569.700
Бангалор Индија 8.692.500 9.955.450
Ченај Индија 8.570.880 9.373.521
Њујоrk САД 8.537.673 20.153.634 23.689.255
Хајдерабад Индија 8.425.970 8.807.000 9.728.906
Шенџен Кина 8.378.900 12.084.000
Бангкок Тајланд 8.750.600 15.931.300 15.645.000
Суџоу Кина 8.265.050
Нанкинг Кина 8.230.000 34.360.000
Дунгуан Кина 8.220.207
Техеран Иран 8.154.051 13.532.000 14.595.904
Кванџу Кина 8.128.533 6.107.475 1.435.185
Шенјанг Кина 8.106.171 6.255.921
Богота Колумбија 7.878.783 9.800.000 9.520.000
Хо Ши Мин Вијетнам 8.426.100
Хонг Конг Кина 7.274.900
Багдад Ирак 7.180.889
Фуџоу Кина 7.115.369 4.468.076
Чангша Кина 7.044.118
Вухан Кина 6.886.253
Ханој Вијетнам 6.844.100
Рио де Жанеиро Бразил 6.429.923 12.727.000 13.973.505
Ћингдао Кина 6.188.100 9.046.200 6.188.100
Фошан Кина 6.151.622
Цуенји Кина 6.127.009
Сантијаго де Чиле Чиле 5.743.719 6.683.852
Ријад Саудијска Арабија 5.676.621
Ахмедабад Индија 5.570.585 6.352.254
Сингапур Сингапур 5.535.000
Шантоу Кина 5.391.028 11.535.677
Анкара Турска 5.271.000 4.585.000 4.919.000
Рангун Мјанмар 5.214.000
Санкт Петербург Русија 5.191.690 5.900.000 6.200.000
Сиднеј Аустралија 5.131.374 5.346.768
Казабланка Мороко 5.117.832 6.861.739 6.861.739
Абиџан Обала Слоноваче 4.765.000
Ченгду Кина 4.741.929 10.376.000
Александрија Египат 4.616.625
Колката Индија 4.486.679 14.667.000 14.617.882
Сурат Индија 4.462.002
Јоханезбург Јужна Африка 4.434.827
Дар ес Салам Танзанија 4.364.541
Шиђаџуанг Кина 4.303.700 10.701.600 4.303.700
Харбин Кина 4.280.701 10.635.971 6.704.573
Гиза Египат 4.239.988
Измир Турска 4.168.000 3.019.000 3.575.000
Џенгџоу Кина 4.122.087
Тајпеј Тајван 3.954.929
Лос Анђелес САД 3.884.307 15.058.000 13.262.220
Чангчуен Кина 3.815.270 7.674.439 4.193.073
Кејптаун Јужна Африка 3.740.026
Јокохама Јапан 3.726.167
Картум Судан 3.639.598 5.274.321 5.345.000
Гвајакил Еквадор 3.600.000 5.000.000
Хангџоу Кина 3.560.391
Сјамен Кина 3.531.347 5.114.758 1.861.289
Берлин Немачка 3.517.424 5.871.022
Бусан Јужна Кореја 3.510.833 8.202.239
Нингбо Кина 3.491.597 7.639.000 3.491.597
Џеда Саудијска Арабија 3.456.259
Дурбан Јужна Африка 3.442.361
Алжир Алжир 3.415.811 5.000.000
Кабул Авганистан 3.414.100
Хефеј Кина 3.352.076
Мешхед Иран 3.312.090 3.372.660
Пјонгјанг Северна Кореја 3.255.388
Мадрид Шпанија 3.207.247 6.378.297
Фејсалабад Пакистан 3.203.846
Баку Азербејџан 3.202.300 4.308.740 3.525.000
Тангшан Кина 3.187.171 7.536.521 3.187.171
Екурхулени Јужна Африка 3.178.470
Најроби Кенија 3.138.369
Џунгшан Кина 3.121.275
Пуне Индија 3.115.431
Адис Абаба Етиопија 3.103.673 4.567.857 3.384.569
Џајпур Индија 3.073.350
Буенос Ајрес Аргентина 3.054.300 14.122.000 13.074.000
Инчон Јужна Кореја 2.978.367
Кезон Сити Филипини 2.936.116
Кијев Украјина 2.908.703 3.375.000
Салвадор Бразил 2.902.927 3.919.864
Рим Италија 2.877.215 4.353.775
Дубај Уједињени Арапски Емирати 2.865.560
Луанда Ангола 2.825.311 6.542.944
Лакнау Индија 2.815.601
Кашиунг Тајван 2.778.918 2.540.000
Канпур Индија 2.768.057 3.152.317 2.920.496
Сурабаја Индонезија 2.765.487 7.302.283 9.115.485
Тајчунг Тајван 2.752.413 2.520.000
Басра Ирак 2.750.000
Торонто Канада 2.731.571 6.417.516 6.129.900
Тајпеј Тајван 2.704.974 7.045.488
Чикаго САД 2.695.598 9.156.000 9.554.598
Осака Јапан 2.691.742 19.341.976 17.444.000
Кито Еквадор 2.671.191 4.700.000
Чаоџоу Кина 2.669.844
Форталеза Бразил 2.609.716 4.019.213
Читагонг Бангладеш 2.581.643 4.009.423
Бандунг Индонезија 2.575.478 6.965.655 8.495.928
Манагуа Никарагуа 2.560.789 2.205.676
Бразилија Бразил 2.556.149 3.919.864
Бело Оризонте Бразил 2.502.557 5.156.217
Тегу Јужна Кореја 2.492.994
Хјустон САД 2.489.558 6.490.180 4.944.332
Доуала Камерун 2.446.945
Меделин Колумбија 2.441.123 3.731.447 2.497.870
Јаунде Камерун 2.440.462
Нагпур Индија 2.405.665 2.497.870
Кали Колумбија 2.400.653 3.400.000
Ташкент Узбекистан 2.309.600
Нагоја Јапан 2.296.014 9.107.414 10.177.000
Исфахан Иран 2.243.249
Пном Пен Камбоџа 2.234.566
Париз Француска 2.229.621 12.405.426 10.601.122
Уагадугу Буркина Фасо 2.200.000 2.500.000
Ланџоу Кина 2.177.130 3.616.163 2.177.130
Кано Нигерија 2.153.225 3.395.000 9.383.682
Даљен Кина 2.146.099 5.935.638 3.964.593
Гватемала Гватемала 2.110.100 4.500.000
Хавана Куба 2.106.146
Равалпинди Пакистан 2.098.231
Медан Индонезија 2.097.610 4.103.696
Акра Гана 2.070.463 4.010.054
Визагапатнам Индија 2.035.922 5.340.000
Гујранвала Пакистан 2.027.001
Ђинан Кина 2.009.273 5.853.196
Karaj Иран 1.973.470
Пешавар Пакистан 1.970.042
Минск Белорусија 1.959.781
Каракас Венецуела 1.943.901 2.923.959
Сана Јемен 1.937.451 2.167.961
Сапоро Јапан 1.918.096 2.584.880
Тајнан Тајван 1.885.252 1.170.000
Букурешт Румунија 1.883.425 2.272.163 1.931.000
Куритиба Бразил 1.879.355 3.400.000
Шираз Иран 1.869.001
Беч Аустрија 1.863.881 2.600.000
Бразавил Конго 1.827.000
Бопал Индија 1.798.218 1.864.389 1.745.333
Алмати Казакстан 1.792.549 2.460.400
Хамбург Немачка 1.787.408 5.046.182
Манила Филипини 1.780.148 12.877.253 24.123.000
Куала Лумпур Малезија 1.768.000 7.200.000
Мапуто Мозамбик 1.766.184 1.766.823
Будимпешта Мађарска 1.759.407 2.927.944 3.303.786
Варшава Пољска 1.753.977 3.100.844
Лусака Замбија 1.742.979 2.467.467
Катманду Непал 1.744.240 2.517.023 3.207.205
Табриз Иран 1.733.033
Хајдерабад Пакистан 1.732.693
Палембанг Индонезија 1.708.413
Тихуана Мексико 1.696.923 1.895.797
Патна Индија 1.683.200 2.231.554 2.046.652
Монтреал Канада 1.649.519 4.127.100 3.407.963
Давао Филипини 1.632.991 2.516.216
Хараре Зимбабве 1.606.000 1.619.000
Барселона Шпанија 1.604.555 5.375.774 4.740.000
Маракаибо Венецуела 1.599.940 3.897.655 2.658.355
Калоокан Филипини 1.583.978
Филаделфија САД 1.567.872 6.069.875 7.183.479
Новосибирск Русија 1.567.087
Феникс САД 1.563.025 4.574.531 3.629.114
Булавајо Зимбабве 1.562.000 1.200.000
Оран Алжир 1.560.329 3.454.078
Семаранг Индонезија 1.555.984 3.183.516
Ресифе Бразил 1.555.039 3.743.854
Кобе Јапан 1.536.499
Даејон Јужна Кореја 1.535.028
Кампала Уганда 1.507.080
Кавасаки Јапан 1.496.035
Гвадалахара Мексико 1.495.189 4.424.252
Окланд Нови Зеланд 1.495.000 1.614.300
Виџајавада Индија 1.491.202 5.873.588
Фукуока Јапан 1.483.052 5.590.378
Квангџу Јужна Кореја 1.477.780
Порто Алегре Бразил 1.476.867 4.405.769
Кјото Јапан 1.474.570
Сан Антонио САД 1.469.845 2.454.061
Санта Круз де ла Сијера Боливија 1.453.549 1.749.000
Минхен Немачка 1.450.381 2.606.021
Харков Украјина 1.447.881 1.650.000
Јекатеринбург Русија 1.428.042
Сан Дијего САД 1.394.928 3.095.313 2.956.746
Баранкиља Колумбија 1.386.865 2.370.753
Милано Италија 1.359.905 3.206.465
Ибадан Нигерија 1.338.659 2.837.000 3.375.000
Макасар Индонезија 1.338.633 1.976.168
Кордоба Аргентина 1.330.023 1.528.000
Праг Чешка Република 1.324.000
Мандалеј Мјанмар 1.319.452 1.726.889
Далас САД 1.317.929 7.233.323 5.121.892
Монтевидео Уругвај 1.305.082 1.947.604 1.719.453
Софија Бугарска 1.260.120 1.682.340 1.547.472
Нижњи Новгород Русија 1.250.619
Абуџа Нигерија 1.235.880 6.000.000 2.440.000
Калгари Канада 1.235.171 1.214.839 1.095.404
Београд Србија 1.233.796 1.600.796 1.659.440
Саитама Јапан 1.226.656
Сувон Јужна Кореја 1.202.310
Хирошима Јапан 1.196.274
Росарио Аргентина 1.193.605 1.276.000
Бризбејн Аустралија 1.180.285 2.360.241
Кампинас Бразил 1.164.098 3.094.181
Улсан Јужна Кореја 1.163.690
Омск Русија 1.154.116
Дакар Сенегал 1.146.053 2.452.656
Абу Даби Уједињени Арапски Емирати 1.145.000
Монтереј Мексико 1.130.960 4.520.329
Триполи Либија 1.126.000 2.267.000 2.325.000
Ростов на Дону Русија 1.119.900
Тбилиси Грузија 1.118.035 1.485.293
Фез Мороко 1.112.072
Бирмингем Уједињено Краљевство 1.111.300 3.683.000 2.440.986
Јереван Јерменија 1.060.138
Келн Немачка 1.057.327 3.573.500
Тунис Тунис 1.056.247 2.643.695 2.294.547
Астана Казакстан 1.029.556 1.200.000
Исламабад Пакистан 1.014.825 1.829.180

Види јошУреди

ИзвориУреди

РеференцеУреди

Спољашње везеУреди