Шаблон:Шаховско отварање

Документација шаблона[прикажи] [уреди] [историја] [освежи]

СинтаксаУреди

ПараметриУреди

УпотребаУреди

{{Шаховско отварање
|назив = {{СТРАНИЦА}}
|слика = 
|потези =
|информатор = 
|порекло =
|названо по =
|главно отварање =
|синоними = 
}}

Види јошУреди