Биатлон на Зимским олимпијским играма 2018 — спринт за мушкарце

PyeongChang 2018 Winter Olympics.svg

Такмичење у спринту у мушкој конкуренцији на Зимским олимпијским играма 2018. у Пјонгчанг, одржано је на комплексу за скијашко трчање и биатлон Алепнзија у окрузима Daegwallyeong-myeon, Pyeongchang-gun, који се налазе у Провинцији Gangwon-do у Јужној Кореји са почетком у 20.15 часова по локалном времену.

Биатлон на Зимским олимпијским играма 2018 — спринт за мушкарце
Biathlon pictogram.svg
БорилиштеОлимпијски центар за биатлон и скијашко трчање Алепнзија
Датум11. фебруар 2018.
Бр. учесника87 из 26 земље
Освајачи медаља
Арнд Пајфер  Немачка
2 Михал Крчмарж  Чешка
3 Доминик Виндиш  Италија
← 2014
2022 →
Биатлон
на ЗОИ 2018.

Biathlon pictogram.svg
Појединачно мушкарци жене
Спринт   мушкарци   жене
Потера мушкарци жене
Масовни старт мушкарци жене
Штафете   мушкарци мешовито жене

Титулу олимпијског победника није бранио Оле Ејнар Бјерндален из Норвешке, освајач 7 златних олимпијских медаља, од којих су 3 освојене у спринту.

Освајачи медаљаУреди

Освајачи медаља
 
     
     
Арнд Пајфер Михал Крчмарж Доминик Виндиш
  Немачка   Чешка   Италија

Земље учесницеУреди

Учествовало је 87 биатлонаца из 27 земаља [1]

Правила такмичењаУреди

Спринт је дисциплина која се за мушкарце одржава на кружној стази од 10 км. Трче се 3 круга по 3,33 км. Такмичари почињу трку појединачно у временским размацима (обично 30 секунди). У току трке гађа се два пута после првог круга из лежећег, а после другог из стојећег положеја, укупно 10 мета. Сваки промашај доноси казнени круг трчања од 150 метара. Првих 60 првопласираних на крају такмичења пласирају се за дисциплину потера.

РезултатиУреди

Легенда: Л = лежећи став, С = стојећи став

Пласман Ст. бр. Име Држава Време Промашаји (Л+С) Заостатак
  22 Арнд Пајфер   Немачка 23:38,8 0 (0+0)
  36 Михал Крчмарж   Чешка 23:43,2 0 (0+0) +4,4
  42 Доминик Виндиш   Италија 23:46,5 1 (0+1) +7,7
4 5 Јулијан Еберхард   Аустрија 23:47.2 1 (0+1) +8,4
5. 30 Ерлен Бјентегор   Норвешка 23:56,2 2 (0+2) +17,4
6. 6 Бенедикт Дол   Немачка 23:56.4 1 (0+1) +17,6
7. 24 Симон Шемп   Немачка 24:00,2 1 (0+1) +21,4
8. 54 Мартен Фуркад   Француска 24:00,9 3 (3+0) +22,1
9. 71 Серафин Вистнер   Швајцарска 24:02.3 1 (0+1) +23.5
10. 18 Лукас Хофер   Италија 24:09,8 2 (1+1) +31,0
11. 32 Ерик Лесер   Немачка 24:10,7 1 (0+1) +31,9
12. 41 Симон Desthieux   Француска 24:11,1 2 (2+0) +32,3
13. 16 Тарјеј Бе   Норвешка 24:12,5 2 (2+0) +33,7
14. 40 Себастијан Самуелсон   Шведска 24:12,6 2 (2+0) +33,8
15. 26 Бењамин Вегер   Швајцарска 24:15,5 1 (0+1) +36,7
16. 1 Тимофеј Лапшин   Јужна Кореја 24:22.6 1 (0+1) +43,8
17. 31 Томас Каукенас   Литванија 24:23,5 1 (0+1) +44,7
18. 10 Емил Хегле Свендсен   Норвешка 24:23,8 2 (1+1) +45,0
19. 66 Оли Хиденсало   Финска 24:26,3 0 (0+0) +47,5
20. 45 Теро Сепеле   Финска 24:27,3 1 (1+0) +48,5
21. 11 Дмитро Пидружњи   Украјина 24:27,5 0 (0+0) +48,7
22. 57 Матеј Казар   Словачка 24:33,7 1 (0+1) +54,9
23. 13 Јаков Фак   Словенија 24:34,2 2 (1+1) +55,4
24. 46 Андрејс Расторгујевс   Летонија 24:34,4 3 (1+2) +55,6
25. 50 Доминик Ландертингер   Аустрија 24:36,2 1 (1+0) +57,4
26. 9 Клемен Бауер   Словенија 24:36,4 2 (0+2) +57,6
27. 27 Антонен Гигона   Француска 24:37,5 3 (1+2) +58,7
28. 28 Симон Едер   Аустрија 24:42.5 2 (2+0) +1:03.7
29. 12 Ондреј Моравец   Чешка 24:46.7 1 (1+0) +1:07,9
30. 72 Јеспер Нелин   Шведска 24:46,8 3 (1+2) +1:08,0
31. 20 Јоханес Тингнес Бе   Норвешка 24:51.5 4 (3+1) +1:12.7
32. 87 Пепе Фемлинг   Шведска 24:52.2 2 (1+1) +1:13.4
33. 64 Лоуел Бејли   САД 24:54.4 1 (0+1) +1:15.6
34. 23 Владимир Чепелин   Белорусија 25:04.8 2 (1+1) +1:26.0
35. 80 Антон Смолски   Белорусија 25:05,9 1 (1+0) +1:27,1
36. 15 Калев Ермит   Естонија 25:07,2 2 (2+0) +1:28,4
37. 2 Красимир Анев   Бугарска 25:08.8 2 (1+1) +1:30.0
38. 39 Михаел Реш   Белгија 25:09.4 2 (0+2) +1:30,6
39. 25 Фредерик Линдстрем   Шведска 25:14,1 3 (2+1) +1:35,3
40. 35 Артем Прима   Украјина 25:14.9 2 (1+1) +1:36.1
41. 49 Роланд Лесинг   Естонија 25:19,7 2 (1+1) +1:40,9
42. 60 Сергеј Бочарников   Белорусија 25:20.9 2 (1+1) +1:42.1
43. 43 Роман Јеремин   Казахстан 25:21.9 2 (1+1) +1:43.1
44. 69 Најтан Смит   Канада 25:22.3 1 (1+0) +1:43.5
45. 3 Тоумас Гренман   Финска 25:24,3 1 (0+1) +1:45,5
46. 65 Сергиј Семенов   Украјина 25:24,9 1 (0+1) +1:46,1
47. 34 Тим Берк   САД 25:26,3 4 (2+2) +1:47,5
48. 37 Квентин Фијон Маје   Француска 25:28,1 4 (3+1) +1:49,3
49. 61 Витаутас Стролија   Литванија 25:32.4 2 (1+1) +1:53.6
50. 70 Ђузепе Монтело   Италија 25:35.3 2 (0+2) +1:56.5
51. 14 Томас Бормолини   Италија 25:39,3 2 (1+1) +2:00.5
52. 19 Мартин Оченаш   Словачка 25:39.7 4 (0+4) +2:00,9
53. 33 Миха Довжан   Словенија} 25:42.2 2 (2+0) +2:03.4
54. 56 Владимир Илијев   Бугарска 25:42,7 4 (0+4) +2:03,9
55. 29 Флоран Клод   Белгија 25:43.7 3 (1+2) +2:04.9
56. 68 Антон Синапов   Бугарска 25:47.9 3 (2+1) +2:09.1
57. 21 Антон Бабиков   Русија (ОАР) 25:48.5 4 (3+1) +2:09.7
58. 85 Лајф Нордгрен   САД 25:49.0 2 (1+1) +2:10.2
59. 4 Грегорж Гузик   Пољска 25:52.2 2 (0+2) +2:13.4
60. 55 Корнел Пучијану   Румунија 25:52.7 1 (1+0) +2:13.9
61. 48 Скот Гоу   Канада 25:52.8 4 (4+0) +2:14.0
62. 7 Кристијан Гоу   Канада 25:53.5 3 (2+1) +2:14.7
63. 47 Жереми Финело   Швајцарска 25:54.7 3 (2+1) +2:15.9
64. 8 Марио Долдер   Швајцарска 25:54.8 5 (3+2) +2:16.0
65. 17 Шон Доерти   САД 25:55.2 4 (4+0) +2:16.4
66. 63 Oskars Muižnieks   Летонија 25:56.3 2 (1+1) +2:17.5
67. 51 Andrzej Nędza-Kubiniec   Пољска 25:59.2 2 (2+0) +2:20.4
68. 58 Remus Faur   Румунија 26:03.3 1 (0+1) +2:24.5
69. 59 Михал Шлезингер   Чешка 26:06.0 4 (0+4) +2:27.2
70. 76 Томаш Хасила   Словачка 26:10.4 3 (1+2) +2:31.6
71. 52 Raman Yaliotnau   Белорусија 26:12.6 6 (2+4) +2:33.8
72. 62 Митја Дриновац   Словенија 26:13.7 3 (1+2) +2:34.9
73. 86 Адам Вацлавик   Чешка 26:15.4 4 (2+2) +2:36.6
74. 81 Шимон Бартко   Словачка 26:18.4 5 (2+3) +2:39.6
75. 74 Рене Захна   Естонија 26:19.9 3 (1+2) +2:41.1
76. 84 Каури Коив   Естонија 26:23.3 3 (2+1) +2:44.5
77. 67 Тобијас Еберхард   Аустрија 26:24.3 5 (4+1) +2:45.5
78. 78 Владимир Семаков   Украјина 26:31.7 3 (1+2) +2:52.9
79. 73 Владислав Витенко   Казахстан 26:32.7 4 (2+2) +2:53.9
80. 77 Василиј Подкоритов   Казахстан 26:34.7 1 (1+0) +2:55.9
81. 82 Dimitar Gerdzhikov   Бугарска 26:47.9 4 (2+2) +3:09.1
82. 83 Брендон Грин   Канада 26:48.0 3 (0+3) +3:09.2
83. 44 Матвеј Елисејев   Русија (ОАР) 26:59.3 5 (3+2) +3:20.5
84. 53 Микито Тачизаки   Јапан 27:27.1 3 (0+3) +3:48.3
85. 38 Максим Браун   Казахстан 27:46.7 4 (3+1) +4:07.9
86. 75 Георге Поп   Румунија 28:04.4 5 (2+3) +4:25.6
87. 79 Маријус Унгуреану   Румунија 28:59,1 4 (2+2) +5:20,3

РеференцеУреди

Спољашње везеУреди