МТВ филмска награда за најбољи пољубац

МТВ филмска награда за најбољи пољубац једна је до МТВ филмских награда коју додељује телевизијска мрежа МТВ.

Добитници и номиновани уреди

Година Добитници Номиновани
1992. Ана Кламски и Маколи Калкин
 — Моја девојка
Анџелика Хјустон и Раул ХулијаПородица Адамс
Анет Бенинг и Ворен БејтиБагзи
Џулијет Луис и Роберт де НироРт страха
Присила Пресли и Лесли НилсенГоли пиштољ 2
1993. Кристијан Слејтер и Мариса Томеј
 — Неукротиво срце
Полин Брејлсфорд и Том ХенксЊихова лига
Мишел Фајфер и Мајкл КитонПовратак Бетмена
Винона Рајдер и Гари ОлдманДракула
Мел Гибсон и Рене РусоСмртоносно оружје 3
Вуди Харелсон и Роузи ПерезБелци не умеју да скачу
1994. Деми Мур и Вуди Харелсон
 — Непристојна понуда
Патриша Аркет и Кристијан СлејтерПрава романса
Ким Бејсингер и Дејна КарвиВејнов свет 2
Џејсон Џејмс Рихтер и Вили — Слобода за Вилија
Винона Рајдер и Итан ХокУједи живота
1995. Џим Кери и Лорен Холи
 — Глупан и тупан
Жили Делпи и Итан ХокПре свитања
Џулијет Луис и Вуди ХарелсонРођене убице
Сандра Булок и Кијану РивсБрзина
Џејми Ли Кертис и Арнолд ШварценегерИстините лажи
1996. Наташа Хенстриџ и Ентони Гвидера
 — Врсте
Антонио Бандерас и Салма ХајекДесперадо
Џим Кери и Софи ОконедоЕјс Вентура 2: Зов природе
Винона Рајдер и Дермот МалрониИсткано срцем
Ајтана Санчез-Хихон и Кијану РивсШетња у облацима
1997. Вил Смит и Вивика А. Фокс
 — Дан независности
Клер Дејнс и Леонардо ДикаприоРомео и Јулија
Џина Гершон и Џенифер ТилиСкок
Кира Сеџвик и Џон ТраволтаФеномен
Кристина Тејлор и Кристофер Данијел БарнсПородица Брејди: Наставак
1998. Адам Сандлер и Дру Баримор
 — Свадбени певач
Џои Лорен Адамс и Кармен ЛевелинЛуд за Ејми
Мет Дејмон и Мини ДрајверДобри Вил Хантинг
Леонардо Дикаприо и Кејт ВинслетТитаник
Кевин Клајн и Том СелекТамо овамо
1999. Гвинет Палтроу и Џозеф Фајнс
 — Заљубљени Шекспир
Џорџ Клуни и Џенифер ЛопезВеома опасна романса
Мет Дилон, Дениз Ричардс и Нев КембелДивље страсти
Џереми Ајронс и Доминик СвејнЛолита
Бен Стилер и Камерон ДијазИма нешто у вези Мери
2000. Сара Мишел Гелар и Селма Блер
 — Окрутне намере
Дру Баримор и Мајкл ВартанНикада пољубљена
Кејти Холмс и Бари ВотсонДопунски час
Хилари Сванк и Клои СевињиДечаци не плачу
2001. Џулија Стајлс и Шон Патрик Томас
 — Заплешимо заједно
Џон Ејбрахамс и Ана ФарисМрак филм
Бен Афлек и Гвинет ПалтроуСкок
Том Хенкс и Хелен ХантИзгнаник
Ентони Хопкинс и Џулијана МурХанибал
2002. Џејсон Бигс и Шон Вилијам Скот
 — Америчка пита 2
Никол Кидман и Јуан МакгрегорМулен руж!
Мија Кершнер и Беверли ПолсинОво није глупи тинејџерски филм
Хит Леџер и Шенин СосамонПрича о витезу
Рене Зелвегер и Колин ФертДневник Бриџит Џоунс
2003. Тоби Магвајер и Кирстен Данст
 — Спајдермен
Бен Афлек и Џенифер ГарнерДердевил
Ник Канон и Зои СалданаБубњеви победе
Леонардо Дикаприо и Камерон ДијазБанде Њујорка
Адам Сандлер и Емили ВотсонПијани од љубави
2004. Овен Вилсон, Кармен Електра и Ејми Смарт
 — Старски и Хач
Шарлиз Трон и Кристина ричиМонструм
Кијану Ривс и Моника БелучиМатрикс 2
Џим Кери и Џенифер АнистонСвемогући Брус
Шон Ашмор и Ана ПаквинИкс-људи 2
2005. Рајан Гослинг и Рејчел Макадамс
 — Бележница
Натали Портман и Зак БрафНешто заједничко
Гвинет Палтроу и Џад ЛоНебески капетан и свет сутрашњице
Џенифер Гарнер и Натасија МалтЕлектра
Елиша Катберт и Емил ХершДевојка из суседства
2006. Џејк Џиленхол и Хит Леџер
 — Планина Броукбек
Тараџи П. Хенсон и Теренс ХауардХип хоп макро
Ана Фарис и Крис МаркетСамо пријатељи
Анџелина Џоли и Бред ПитГосподин и госпођа Смит
Росарио Досон и Клајв ОвенГрад греха
2007. Вил Ферел и Саша Барон Коен
 — Рики Боби: Легенда брзине
Камерон Дијаз и Џуд ЛоОдмор
Коламбус Шорт и Миган ГудИграј колико те ноге носе
Марк Волберг и Елизабет БенксНепобедиви
Марлон Вејанс и Бритни ДанијелМали човек
2008. Бријана Евиган и Роберт Хофман
 — Ухвати ритам 2
Ејми Адамс и Патрик ДемпсиЗачарана
Шаја Лабаф и Сара РемерПараноја
Елен Пејџ и Мајкл СераЏуно
Данијел Радклиф и Кејти ЛенгХари Потер и Ред феникса
2009. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак
Анџелина Џоли и Џејмс МакавојНајтраженији
Фрида Пинто и Дејв ПателМилионер са улице
Џејмс Франко и Шон ПенМилк
Пол Рад и Томас ЛенонВолим те, човече
Ванеса Хаџенс и Зак ЕфронСредњошколски мјузикл 3
2010. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Млади месец
Кристен Стјуарт и Дакота ФенингРанавејси
Сандра Булок и Рајан РенолдсВеридба
Тејлор Свифт и Тејлор ЛаутнерДан заљубљених
Зои Салдана и Сем ВортингтонАватар
2011. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак сага: Помрачење
Елен Пејџ и Џозеф Гордон-ЛевитПочетак
Ема Вотсон и Данијел РадклифХари Потер и реликвије Смрти: Први део
Кристен Стјуарт и Тејлор ЛаутнерСумрак сага: Помрачење
Натали Портман и Мила КунисЦрни лабуд
2012. Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон
 — Сумрак сага: Праскозорје - 1. део
Рајан Гозлинг и Ема СтоунТа луда љубав
Ема Вотсон и Руперт ГринтХари Потер и реликвије Смрти: Други део
Џенифер Лоренс и Џош ХачерсонИгре глади
Ченинг Тејтум и Рејчел МакадамсИ у добру и у злу
2013. Џенифер Лоренс и Бредли Купер
 — У добру и у злу
Ема Вотсон и Логан ЛерманЧарлијев свет
Кара Хејворд и Џаред ГилманКраљевство излазећег месеца
Кери Вошингтон и Џејми ФоксЂангова освета
Мила Кунис и Марк ВолбергМеда
2014.[1] Ема Робертс, Џенифер Анистон и Вил Полтер
 — Ми смо Милерови
Ешли Бенсон, Џејмс Франко и Ванеса ХаџенсБунтовнице
Џенифер Лоренс и Ејми АдамсАмеричка превара
Џозеф Гордон-Левит и Скарлет ЏохансонДон Џон
Шејлин Вудли и Мајлс ТелерСпектакуларна садашњица
2015.[2] Шејлин Вудли и Енсел Елгорт
 — Криве су звезде
Ема Стоун и Ендру ГарфилдЧудесни Спајдермен 2
Џејмс Франко и Сет РогенИнтервју
Роуз Берн и Халстон СејџЛоше комшије
Скарлет Џохансон и Крис ЕвансКапетан Америка: Зимски војник
2016.[3] Ребел Вилсон и Адам Девајн
 — На путу до звезда
Ејми Шумер и Бил ХејдерХаос у најави
Дакота Џонсон и Џејми ДорнанПедесет нијанси — сива
Лесли Ман и Крис ХемсвортЛетња авантура: Нова генерација
Марго Роби и Вил СмитФокус
Морена Бакарин и Рајан РенолдсДедпул
2017.[4] Ештон Сандерс и Џарел Џером
 — Месечина
Ема Стоун и Рајан ГозлингЛа ла ленд
Ема Вотсон и Ден СтивенсЛепотица и звер
Тараџи П. Хенсон и Теренс ХауардИмперија
Зек Ефрон и Ана КендрикФрка на венчању
2018.[5] Ник Робинсон и Кинан Лонсдејл
 — С љубављу, Сајмон
Џина Родригез и Џастин БалдониДевица Џејн
Оливија Кук и Тај ШериданИграч број 1
Кеј Џеј Апа и Камила МендесРивердејл
Фин Вулфхард и Мили Боби БраунЧудније ствари
2019.[6] Ноа Сентинео и Лана Кондор
 — Момцима које сам волела
Џејсон Момоа и Амбер ХердАквамен
Чарлс Мелтон и Камила МендесРивердејл
Шути Гатва и Конор СвинделсСексуално образовање
Том Харди и Мишел ВилијамсВеном
2021.[7] Чејс Стоукс и Медлин Клајн
 — Спољне обале
Џоди Корнер и Сандра ОуУбити Ив
Лили Колинс и Лукас БравоЕмили у Паризу
Мајтреји Рамакришнан и Џарен ЛуисонНикад нисам...
Реге-Жан Пејџ и Фиби ДајневорБриџертон
2022. Пупис и змија
 — Магарчине заувек
Хантер Шафер и Доминик ФајкЕуфорија
Лили Колинс и Лисјен ЛависконтЕмили у Паризу
Роберт Патинсон и Зои КравицБетмен
Том Холанд и ЗендејаСпајдермен: Пут без повратка
2023. Медисон Бејли и Руди Панкоу
 — Спољне обале
Ана Торв и Филип ПражуThe Last of Us
Хари Стајлс и Дејвид ДосонМој полицајац
Рајли Кио и Сем КлафлинDaisy Jones & the Six
Селена Гомез и Кара ДелевинСамо убиства у згради

Референце уреди

  1. ^ „МТВ филмске награде 2014.”. thewrap.com. 13. 4. 2014. Приступљено 8. 8. 2020. 
  2. ^ „МТВ филмске награде 2015.”. mtv.com. 12. 4. 2015. Приступљено 8. 8. 2020. 
  3. ^ „МТВ филмске награде 2016.”. mtv.com. 9. 4. 2016. Приступљено 8. 8. 2020. 
  4. ^ „МТВ филмске награде 2017.”. mtv.com. 7. 5. 2017. Приступљено 8. 8. 2020. 
  5. ^ „МТВ филмске награде 2018.”. mtv.com. 18. 6. 2018. Приступљено 8. 8. 2020. 
  6. ^ „МТВ филмске награде 2019.”. mtv.com. 17. 6. 2019. Приступљено 8. 8. 2020. 
  7. ^ „Your 2021 MTV Movie & TV Awards Nominations Are Here: See The Full List”. mtv.com. 19. 4. 2021. Приступљено 8. 2. 2022. 

Спољашње везе уреди