Петре Арсовски (Мокрени, 12. јун 1945) је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Петре Арсовски
Лични подаци
Датум рођења(1945-06-12)12. јун 1945.(79 год.)
Место рођењаМокрени, ДФ Југославија
Рад
Активни период1971 - данас
Битна улогаДобра долина
Средба
Најдужи пут
Пресуда
Нели ти реков
Време, воде
Јужна стаза
Јагне на ражен
Не рекох ли ти
Јазол
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1970 1980 1990 2000 2010 2020 Укупно
Дугометражни филм 5 7 6 7 10 1 36
ТВ филм 5 3 3 5 0 0 16
ТВ серија 3 6 5 5 2 0 21
Кратки филм 0 0 0 2 1 1 4
Укупно 13 16 14 19 13 2 77


Год. Назив Улога
1970.-те
1971. Македонски део пакла Панде Кајзер
1972. Пуцањ Игор (као Перо Арсовски)
1973. Добра долина ТВ филм /
1973. Смилевскиот конгрес ТВ филм Петар Ацев (као Перо Арсовски)
1974. Средба ТВ филм Јон (као Перо Арсовски)
1975. Волшебното самарче ТВ серија Петре
1975. Јад /
1976. Најдужи пут Јован (као Петар Арсовски)
1976. Цимерите од соба 306 ТВ филм /
1977. Најдужи пут ТВ серија Јован
1977. Итар Пејо ТВ серија Клисарот
1977. Пресуда Комесарот Кораб (као Петар Арсовски)
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1980.-те
1980. Време, води Петар Ћушко (као Петар Арсовски)
1981. Булки крај шините ТВ серија Ристе
1982. Јужна стаза Гјоргји
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Јагне на ражен ТВ филм Кузман (као Петар Арсовски)
1983. Записник ТВ филм /
1984. Меmеd My Hawk Баyрам
1984. Опасни траг /
1984. Не рекох ли ти /
1984. Белото циганче ТВ серија /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Јазол Симеон (као Петар Арсовски)
1985. Бусава азбука ТВ серија /
1986. Срећна нова ’49. Бургер (као Перо Арсовски)
1988. Скопски сновиденија ТВ филм /
1989. Еурека ТВ серија Човекот
1990.-те
1990. Трст виа Скопје ТВ серија Геро
1991. Чаруга Ћурковић (као Петар Арсовски)
1991. Тетовирање Командир (као Петар Арсовски)
1992. Заминување од Пасквелија ТВ филм Арџо (као Перо Арсовски)
1993. Бог да ги убие спионите ТВ филм Сакир (као Перо Арсовски)
1993. Крик на немиот индијанец ТВ филм /
1994. Прекалени ТВ серија Муљазимот
1995. Уа, снајдери ТВ серија /
1995. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /
1995. Ангели на отпад Џокер (као Петар Арсовски)
1997. Добродошли у Сарајево Јоеy (као Петар Арсовски)
1997. Циганска магија Босанац
1998. Салон Хармони ТВ серија Инспекторот
1998. Збогум на дваесетиот век Тхе Ман wитх тхе Хелмет
2000.-те
2000. Је ли јасно пријатељу Бесим (као Петар Арсовски)
2001. Одмазда Александар (као Петар Арсовски)
2001. Во светот на бајките 2 ТВ серија /
2002. Вампирџија ТВ филм Горазд
2002. Зујање у глави Митровиæ Митке (као Петар Арсовски)
2002. Заведени ТВ серија /
2003. Резервни делови Албанец Хашим
2003. Седум приказни за љубовта и сврсувањето ТВ серија /
2003. Едно од лицата на смртта Кратки филм /
2004. Големата вода Милитарy Доцтор (као Петар Арсовски)
2005. Обични лудје ТВ серија Трпе
2005. Бал-Кан-Кан (као Петар Арсовски)
2006. Караула Илиевски
2006. Стрмоглави ТВ филм Инспектор (као Петар Арсовски)
2006. Патување со рабробил ТВ серија /
2006. Мост ТВ филм Славеј (као Петар Арсовски)
2006. Американецот ТВ филм /
2007. Стапица ТВ филм Вељо
2009. На изгрејсонце Кратки филм Војдан
2010.-те
2011. Ова не е американски филм Цхиеф оф Полице
2011. Мрс Рубин Кратки филм Професор
2012. Скопје Ремиx /
2012. Трето полувреме Папас
2013. Балкан није мртав Тхе Приест (као Перо Арсовски)
2013. Равна Гора ТВ серија Ђенерал Душан Симовић
2014. До балчака Прв трговец
2015. За краља и отаџбину Ђенерал Душан Симовић
2015. Шишка делукс Гоче
2016. Ноћни живот др. Николовски
2016. Ослобођење Скопља Димчо
2016. Голден Фиве Дзидзи
2017. На терапија ТВ-серија
2017-2019. Сенке над Балканом ТВ серија газда Киро
2019. Ефектот на среќа ТВ филм Професорот
2020.-те
2020. Другарот ТВ филм Димко
2023. Лена и Владимир ТВ-филм Васил

Спољашње везе

уреди