Ред и закон (франшиза)

Ред и закон (франшиза)
Ориг. називLaw & Order (franchise)
Жанрдрама
Акција
ФорматТелевизијска серија
АуторДик Вулф
Музичка тема
Ред и закон-
Law & Order Theme
Ред и закон: Одељење за специјалне жртве-
Law & Order: Special Victims Unit Theme
Ред и закон: Злочиначке намере-
Law & Order: Criminal Intent Theme
Ред и закон: Суђење пред поротом-
Law & Order: Trial By Jury Theme
Ред и закон: Лос Анђелес-
Law & Order: Los Angeles Theme
Ред и закон: ВБ-
Law & Order: UK Theme
Ред и закон: Париз-
Law & Order: Paris Theme
Земља САД
Језикенглески
Време трајања41–45 минута
ПродукцијаДик Волф
Емитовање
Прво
приказано на

NBC
Премијерно
приказивање

Ред и закон
30. септембар 1990. - 24. мај 2010.
Ред и закон: Одељење за специјалне жртве
20. септембар 1999. -
Ред и закон: Злочиначке намере
30. септембар 2001. - 26. јун 2011.
Ред и закон: Суђење пред поротом
3. март 2005. - 21. јануар 2006.
Ред и закон: Лос Анђелес
29. септембар 2010. - 11. јун 2011.
Ред и закон: ВБ
23. фебруар 2009. - 11. јун 2014.
Ред и закон: Париз
3. мај 2007. - 28. септембар 2008.
Статусзавршено
Сродно
приказивање

Ред и закон: Одељење за специјалне жртве
Ред и закон: Злочиначке намере
Ред и закон: Суђење пред поротом
Ред и закон: Лос Анђелес
Ред и закон: ВБ
Ред и закон: Париз
Емитовање у Србији
Прво
приказано на

РТС 1
Профил на IMDb-ју

СеријеУреди

Ред и законУреди

Ред и закон (енгл. Law & Order) је америчка криминалистичка серија чија се радња одвија у Њујорку. Прво приказивање било је 30. септембра 1990, а последње 24. маја 2010.

Ред и закон: Одељење за специјалне жртвеУреди

Ред и закон: Одељење за специјалне жртве (енгл. Law & Order: Special Victims Unit) америчка је криминалистичка серија чија се радња одвија у Њујорку. Премијера серије је била 20. септембра 1999. Ово је први огранак серије Ред и закон.

Ред и закон: Злочиначке намереУреди

Ред и закон: Злочиначке намере (енгл. Law & Order: Criminal Intent) америчка је криминалистичка серија чија се радња одвија у Њујорку. Премијера серије је била 30. септембра 2001, а последња еизода је емитована 26. јуна 2011. Ово је други огранак серије Ред и закон.

Ред и закон: Суђење пред поротомУреди

Ред и закон: Суђење пред поротом америчка је криминалистичка серија чија се радња одвија у Њујорку. Премијера серије је била 3. марта 2005, а последња еизода је емитована 21. јануара 2006. Ово је трећи огранак серије Ред и закон.

Ред и закон: Лос АнђелесУреди

Ред и закон: Лос Анђелес америчка је криминалистичка серија чија се радња одвија у Лос Анђелесу. Премијера серије је била 29. септембра 2010, а последња еизода је емитована 11. јула 2011. Ово је пети спин-оф серије Ред и закон.

Ред и закон: ВБУреди

Ред и закон: ВБ британска је криминалистичка серија чија се радња одвија у Лондону. Премијера серије је била 23. фебруара 2010, а последња еизода је емитована 11. јуна 2014. Ово је пети „спиноф“ серије Ред и закон.

Ред и закон: ПаризУреди

Ред и закон: Париз француска је криминалистичка серија чија се радња одвија у Паризу. Премијера серије је била 3. маја 2007, а последња еизода је емитована 28. новембра 2008. Ово је шести „спиноф“ серије Ред и закон.

УлогеУреди

Глумац Лик Серија
Ред и закон Одељење за специјалне жртве Злочиначке намере Суђење пред поротом Лос Анђелес ВБ Париз
Џорџ Зундза Максвел Грив Главни
Крис Нот Мајкл Логан Главни Главни
Ден Флорек Доналд Крејген Главни
Мајкл Моријарти Бенџамин Стоун Главни
Ричард Брукс Пол Робинет Главни
Рој Тинес Алфред Вентворт Главни
Стивен Хил Адам Шиф Главни Епизодни
Пол Сорвино Филип Серета Главни
Керолин Макормик Елизабет Оливет Главни Епизодни
Џери Орбак Леонард В. Бриско Главни Епизодни Главни
Ес Епејта Меркерсон Анита Ван Бјурен Главни Епизодни
Џил Хенеси Клер Кинкејд Главни
Сем Вотерстон Џон МекКој Главни Епизодни
Бенџамин Брет Рејналдо Кертис Главни
Кери Лоуел Џејми Рос Главни Епизодни
Енџи Хармон Ебигејл Кармајкл Главни Епизодни
Џеси Л. Мартин Едвард Грин Главни Епизодни
Дајана Вист Нора Луин Главни Епизодни
Елизабет Рем Серена Садерлин Главни
Фред Долтон Томпсон Артур Бренч Главни Епизодни Главни
Денис Фарина Џозеф Фонтана Главни Епизодни
Ени Парис Александра Борџија Главни
Мајкл Империоли Николас Фалко Главни
Милена Гович Нина Кесиди Главни
Алана Де Ла Гарза Консуела Рубироса Главни Епизодни Главни
Џереми Систо Сајрус Лупо Главни
Лајнус Роуч Мајкл Катер Главни Епизодни
Ентони Андерсон Кевин Бернард Главни
Крис Малони Елиот Стаблер Епизодни Главни Епизодни
Маришка Харгитај Оливија Бенсон Епизодни Главни Епизодни
Ричард Белзер Џон Манч Епизодни Главни Епизодни
Мишел Херд Моник Џефрис Главни
Ајс Ти Одафин Тутуола Епизодни Главни
Стефани Марч ПОТ Александра Кабот Главни
Дајана Нил ПОТ Кејси Новак Главни Епизодни
Б. Д. Вонг др. Џорџ Хуанг Главни
Тамара Тјуни др. Мелинда Ворнер Главни Епизодни
Адам Бич Честер Лејк Главни
Мишел Макманус ПОТ Ким Грејлек Главни
Кели Џидиш Аманда Ролинс Главни
Дени Пино Николас Амаро Главни
Раул Еспарза ПОТ Рафаел Барба Главни
Питер Сканавино Доминик Кариси Главни
Винсент Д'Онофрио Роберт Горен Главни
Кетрин Ерби Александра Имс Епизодни Главни
Џејми Шеридан Џејмс Дикинс Главни
Кортни Б. Венс ПОТ Роналд Карвер Главни
Анабела Шјора Керолин Барек Главни
Ерик Богосјан Данијел Рос Главни
Тереза Рендл ПОТ Патриша Кент Главни
Џулијана Николсон Меган А. Вилер Главни
Алиша Вит Нола Фалачи Главни
Џеф Голдблум Закари Николс Главни
Сафрон Бароуз Серена Стивенс Главни
Мери Елизабет Мастрантонио Зои Калас Главни
Џеј О. Сандерс Џозеф Хана Главни
Џулија Ормонд др. Пола Гајсон Главни
Биби Норвит Трејси Кибри Епизодни Главни
Ејми Карлсон Кели Гефни Главни
Кирк Асеведо Хектор Салазар Епизодни Главни
Скот Кохан Крис Рејвел Главни
Скит Алрич Рекс Винтерс Епизодни Главни
Кори Стол Томас Џарушалски Главни
Ванда Де Џизус Арлин Гонзалес Главни
Рејчел Тикотин Главни
Алфред Молина Рикардо Моралес Главни
Реџина Хал Евелин Прајс Главни
Меган Буг Лорен Стентон Главни
Теренс Хауард Џона Декер Главни
Бредли Волш Роналд Брукс Главни
Џејми Бембер Мат Девлин Главни
Харијет Волтер Натали Чендлер Главни
Бен Данијелс Џејмс Стил Главни
Фрима Еџиман Алеша Филипс Главни
Бил Питерсон Џорџ Касл Главни
Доминик Роуан Џејкоб Торн Главни
Питер Дејвисон Хенри Шарп Главни
Пол Николс Сем Кејси Главни
Џозеф Питерсон Весли Лејтон Главни
Џорџа Тејлор Кејт Баркер Главни
Бен Бејли Смит Џозеф Хокинс Главни
Винсент Перез Винсент Ревел Главни
Сандрин Риго Клер Савињи Главни
Жак Патер Бонфоа Главни
Хелен Годец судија Френсис Л'Ербије Главни
Лори Килинг судија Фонтана Главни
Одри Лутен Мелани Русо Главни