Смрт недужних (филм)

Смрт недужних (енгл. The Virgin Suicides) амерички је филм из 1999. редитељке и сценаристкиње Софије Кополе који уједно представања и њен редитељски првенац.

Смрт недужних
VirginSuicidesPoster.jpg
Филмски постер
Изворни насловThe Virgin Suicides
РежијаСофија Копола
СценариоСофија Копола
по роману Џефрија Евгенидиса
ПродуцентФрансис Форд Копола
Џули Констазно
Ден Холстед
Крис Хенли
Главне улогеЏејмс Вудс
Кетлин Тарнер
Кирстен Данст
Џош Хартнет
Година1999.
Трајање97 минута
Земља САД
Језикенглески
Буџет6,1 милиона долара
Зарада10,4 милиона долара[1]
Веб-сајтwww.paramount.com/movies/the-virgin-suicides/
IMDb веза

УлогеУреди

Глумац Улога
Џејмс Вудс Роналд Лисбон
Кетлин Тарнер госпођа Лисбон
Кирстен Данст Лукс Лисбон
Џош Хартнет Трип Фонтејн
Мајкл Паре Трип Фонтејн као одрастао човек
Еј Џеј Кук Мери Лисбон
Хана Р. Хол Сесилија Лисбон
Лесли Хејман Тереза Лисбон
Челси Свејн Бони Лисбон
Џонатан Такер Тим Вајнер
Ноа Шебиб Парки Дентон
Ентони Десимон Чејс Бјуел
Ли Каган Дејвид Баркер
Роберт Шварцман Пол Балдино
Скот Глен отац Муди
Дени Девито др Хорникер
Хејден Кристенсен Џејк Хил Конли
Кристин Ферли Ејми Шраф
Џовани Рибиси наратор

ИзвориУреди

Спољашње везеУреди