Тодорка Кондова (Прилеп, 1. фебруар 1926Скопље, 29. мај 2003) је била југословенска и македонска филмска и позоришна глумица и прва македонска режисерка. Завршила позоришну и филмску режију у Београду. Тетка познатог југословенског/македонског глумца Николе Колета Ангеловског.

Тодорка Кондова Зафировска
Лични подаци
Датум рођења(1926-02-01)1. фебруар 1926.
Место рођењаПрилеп, Краљевина СХС
Датум смрти29. мај 2003.(2003-05-29) (77 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Битна улогаЈагне на ражен
Учителот
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1970 1980 1990 Укупно
Дугометражни филм 0 1 0 1
ТВ филм 2 3 0 5
ТВ серија 1 3 1 5
ТВ мини серија 1 0 0 1
Укупно 4 7 1 12
Год. Назив Улога
1970-е
1971. Земјаци ТВ филм /
1973. ТВ ребус ТВ мини серија /
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1977. Дождовито сонце ТВ филм /
1980-е
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Самотија ТВ филм Миљана (као Тодорка Кондева-Зафировска)
1982. Илинден ТВ серија Василика
1982. Јагне на ражен ТВ филм Лена (као Тодорка Кондова-Зафировска)
1986. Солунски патрдии ТВ серија Евдокија
1984 1987. Случки од животот ТВ серија Ана
1988. Викенд мртваца Атина
1990-е
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Атина (као Тодорка Кондова-Зафировска)
1992 Чудовиштата во нашиот град ТВ серија

Спољашње везе

уреди