NGC 3086 је спирална галаксија у сазвежђу Секстант која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

NGC 3086
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеСекстант
Ректасцензија10h 0m 10,9s
Деклинација- 2° 58" 33'
Црвени помак0,022482[1]
Хелиоцентрична радијална брзина6664 km/s[1]
Привидна величина (V)13,9
Врстаспирална галаксија
Величина1,20' x 0,4'
Позициони угао (V)145°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,7
Остале ознаке
MCG 0-26-3, CGCG 8-12, PGC 28924
Види још: Галаксија, Списак галаксија

Деклинација објекта је - 2° 58' 33" а ректасцензија 10h 0m 10,9s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 3086 износи 13,9 а фотографска магнитуда 14,7. NGC 3086 је још познат и под ознакама MCG 0-26-3, CGCG 8-12, PGC 28924.

РеференцеУреди

  1. 1,0 1,1 SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

ЛитератураУреди

Види јошУреди

Спољашње везеУреди