NGC 4835A је спирална галаксија у сазвежђу Кентаур која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

NGC 4835A
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеКентаур
Ректасцензија12h 57m 13,0s
Деклинација- 46° 22" 38'
Привидна величина (V)13,4
Врстаспирална галаксија
Величина2,50' x 0,4'
Позициони угао (V)
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,1
Остале ознаке
ESO 269-15, FGCE 1010, IRAS 12543-4606, PGC 44271
Види још: Галаксија, Списак галаксија

Деклинација објекта је - 46° 22' 38" а ректасцензија 12h 57m 13,0s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 4835 износи 13,4 а фотографска магнитуда 14,1. NGC 4835A је још познат и под ознакама ESO 269-15, FGCE 1010, IRAS 12543-4606, PGC 44271.

РеференцеУреди

ЛитератураУреди

Види јошУреди

Спољашње везеУреди