NGC 5166 је спирална галаксија у сазвежђу Ловачки пси која се налази на NGC листи објеката дубоког неба.

NGC 5166
Подаци посматрања (J2000.0 епоха)
СазвежђеЛовачки пси
Ректасцензија13h 28m 15,0s
Деклинација+ 32° 1" 56'
Црвени помак0,015484[1]
Хелиоцентрична радијална брзина4606 km/s[1]
Привидна величина (V)13,5
Врстаспирална галаксија
Величина2,30' x 0,4'
Позициони угао (V)67°
Фотографска магнитуда
(Б филтер)
14,3
Остале ознаке
NGC 5166A, UGC 8463, MCG 5-32-26, CGCG 161-62, IRAS 13259+3217, PGC 47234
Види још: Галаксија, Списак галаксија

Деклинација објекта је + 32° 1' 56" а ректасцензија 13h 28m 15,0s. Привидна величина (магнитуда) објекта NGC 5166 износи 13,5 а фотографска магнитуда 14,3. NGC 5166 је још познат и под ознакама NGC 5166A, UGC 8463, MCG 5-32-26, CGCG 161-62, IRAS 13259+3217, PGC 47234.

РеференцеУреди

  1. ^ а б SIMBAD база података, Стразбуршки центар астрономских података (CDS), Стразбур

ЛитератураУреди

Види јошУреди

Спољашње везеУреди