Јорданчо Чевревски

Јорданчо Чевревски (Скопље, 17. мај 1951) је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Јорданчо Чевревски
Jordancho Chevrevski (Partizanska Eskadrila).png
Черевски у филму Партизанска ескадрила (1979)
Датум рођења(1951-05-17)17. мај 1951.
Место рођењаСкопље
 ФНРЈ
Битна улогаХај-Фај
Станица обичних возова
Пикник у Тополи
Тетовирање
Време на летала
Нели ти реков
Златни години
Белиот сид
Партизанска ескадрила
Црвени коњ
Доротеј
Иза зида
IMDb веза

ФилмографијаУреди

1970 ▼ 1980 ▼ 1990 ▼ 2000 ▼ 2010 ▼ Укупно
Дугометражни филм 4 11 3 2 4 24
ТВ филм 3 7 2 5 0 17
ТВ серија 2 6 0 0 1 9
ТВ мини серија 0 1 0 0 0 1
ТВ кратки филм 0 1 0 0 0 1
Кратки филм 0 0 0 0 1 1
Укупно 9 26 5 7 6 53
Год. Назив Улога
1970.-те ▲
1975. Сарајевски атентат /
1976. Цимерите од соба 306
1976. Најдужи пут Стеван (као Данчо Чевревски)
1977. Најдужи пут ТВ серија Стеван
1977. Пресуда /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1978. Златни години ТВ филм Цирак (као Данчо Чевревски)
1978. Белиот сид ТВ филм /
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија Динко
1979. Партизанска ескадрила Зеко
1980.-те ▲
1980. Оловна бригада Диме
1981. Црвени коњ Вани Јосмов (као Данчо Чевревски)
1981. Доротеј Матија (као Данчо Чевревски)
1981. Пикник у Тополи Крака
1982. Јужна стаза /
1982. Коже ТВ серија Осмица
1982. Време на летала ТВ филм /
1982. Венеријанска раја ТВ кратки филм Македонац
1982. Јагне на ражен ТВ филм Арсо (као Данчо Чевревски)
1983. Игмански марш Ћира
1983. Велики транспорт Немац заробљеник
1983. Дани Авној—а (ТВ мини серија)
1983. Црвениот коњ ТВ серија /
1984. Пјешак у аутомобилу ТВ серија /
1984. Јуначко колено ТВ серија Нуне
1984. Опасни траг /
1984. Не рекох ли ти /
1984. Исчекување ТВ филм /
1985. Слободан пад ТВ филм /
1986. Климент Охридски ТВ филм Наум (као Данчо Чевревски)
1986. Добровољци /
1987. Waitapu ТВ филм Пилот
1987. Трст виа Скопје ТВ серија Бранко
1987. Хај-Фај Матеј Бојановски (као Данчо Чевревски)
1988. Тврдокорни ТВ серија Гјоргји Сугарев
1988. Облаци ТВ филм /
1990.-те ▲
1990. Станица обичних возова Миле, отправник возова (као Данчо Чевревски)
1990. Иза зида ТВ филм Зеко
1991. Тетовирање Кифла (као Данчо Чевревски)
1992. Заминување од Пасквелија ТВ филм Аргил (као Данчо Чевревски)
1997. Гyпсy Магиц Кенеди
2000.-те ▲
2000. Мултилевел ТВ филм /
2000. Последниот фалцер ТВ филм Дамјан (као Данчо Чевревски)
2004. Илузија Неигхбор (као Данчо Чевревски)
2005. Крчма на патот кон Европа ТВ филм Прокоп (као Данчо Чевревски)
2007. Боли ли Првата балканска догма /
2007. Стапица ТВ филм Докторот во сок соба (као Данчо Чевревски)
2009. Бунило ТВ филм Арсо (као Данчо Чевревски)
2010.-те ▲
2011. Ова не е американски филм Доктор
2011. Панк није мртав Типот од НГО (као Данчо Чевревски)
2012. Бардо Кратки филм Ујак
2014. Деца сунца Сони
2017. Пси лају, ветар носи ТВ серија Трајче
2018. Escape to the Sea Учитељ

Спољашње везеУреди