Ацо Алексов (Струмица, 3. новембар 1932Скопље, 13. јануар 2005) је био југословенски и македонски редитељ, сценариста и глумац.

Ацо Алексов
Лични подаци
Датум рођења(1932-11-03)3. новембар 1932.
Место рођењаСтрумица, Краљевина Југославија
Датум смрти13. јануар 2005.(2005-01-13) (72 год.)
Место смртиСкопље, Македонија
Веза до IMDb-а

Редитељ уреди

1960 1970 1980 1990 Укупно
ТВ филм 3 4 1 4 12
ТВ серија 0 2 1 0 3
Укупно 3 6 2 4 15
Год. Назив Улога
1960-е
1966. Кафане (ТВ филм) /
1968. Грдиот Нарцис (ТВ филм) /
1969. Антица (ТВ филм) /
1970-е
1970. Крепост (ТВ филм) /
1970. Балада за орканата (ТВ филм) /
1970. Александра (ТВ филм) /
1975. Волшебното самарче (ТВ серија) /
1975. Шути и рогати (ТВ серија) /
1975. Парадоксот на Диоген (ТВ филм) /
1980-е
1983. Премиера (ТВ филм) /
1984. Белото циганче (ТВ серија) /
1990-е
1992. Словенски Орфеј (ТВ филм) /
1992. Сили во воздухот /
1993. Бог да ги убие шпионите (ТВ филм) /
1997. Светлини и бои (ТВ филм) /

Сценариста уреди

1970 1980
ТВ серија 1 1
Год. Назив Улога
1970-е
1975. Волшебното самарче (ТВ серија) /
1980-е
1984. Белото циганче (ТВ серија) /

Глумац уреди

1950 1960 1970 1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 3 1 0 0 0 0 4
ТВ серија 0 0 0 0 1 1 2
Укупно 3 1 0 0 1 1 6
Год. Назив Улога
1950-е
1956. Последњи колосек /
1957. Мали човек /
1958. Мис Стон /
1960-е
1960. Капетан Леши /
1990-е
1997. Во светот на бајките /
2000.-е
2003. Нежната прашина на заборавот Чорбаџи Теодос

Асистент режије уреди

Год. Назив Улога
1960-е
1961. Мирно лето /

Спољашње везе уреди