Парадоксот на Диоген

„Парадоксот на Диоген” је југословенски и македонски ТВ филм из 1975. године. Режирао га је Ацо Алексов а сценарио је написао Томе Арсовски.

Парадоксот на Диоген
Жанрдрама
РежијаАцо Алексов
СценариоТоме Арсовски
Главне улогеРисто Шишков
Илија Милчин
Киро Ћортошев
СценографМенде Ивановски
СниматељПеро Стојановски
Продуцентска
кућа
Телевизија Скопје
Година1975.
Земља Југославија.
Језикмакедонски
IMDb веза

УлогеУреди

Глумац Улога
Ристо Шишков Инж. Драшко Каровски
Илија Милчин Инж. Владимир Крстин Борски
Киро Ћортошев Судијата
Вукан Диневски Обвинителот
Јон Исаја Д р Алексеј Кондарко
Ненад Милосављевић Бранителот
Снежана Стамеска Инж. Борика Корда
Мајда Тушар Даница
Блаже Алексоски Член на судскиот совет

Спољашње везеУреди