Ненад Милосављевић (глумац)

Ненад Милосављевић (Прилеп, 29. децембар 1941) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Ненад Милосављевић
Лични подаци
Датум рођења(1941-12-29)29. децембар 1941.(82 год.)
Место рођењаПрилеп, Краљевина Бугарска
Рад
Активни период1968 - 2017
Битна улогаУклети смо, Ирина
Време, воде
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 7 1 0 1 2 11
ТВ филм 3 7 0 2 0 12
ТВ серија 4 3 3 0 0 10
Укупно 14 11 3 3 2 33


Год. Назив Улога
1970.-те
1970. Детективи ТВ серија /
1971. Црно семе Нико
1972. Истрел /
1973. Уклети смо, Ирина Мече
1975. Илинка ТВ филм
1975. Јад /
1975. Патот кон иднината ТВ серија /
1975. Парадоксот на Диоген ТВ филм Бранителот
1976. Најдужи пут Крсте (као Ненад Милосављевикј)
1977. Најдужи пут ТВ серија Крсте
1977. Исправи се, Делфина /
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1977. Големата соба ТВ филм /
1977. Пресуда /
1977. Дождовито сонце ТВ филм /
1980.-те
1980. Време, води Поп Трифиле (као Ненад Милосављевикј)
1980. Двојка ТВ филм Симон
1981. Булки крај шините ТВ серија /
1982. Илинден ТВ серија Питу Гули
1982. Тумба, тумба дивина ТВ филм /
1983. Записник ТВ филм /
1983. Карађорђева смрт ТВ филм /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Грб позади ТВ филм /
1985. Трговецот од Солун ТВ филм /
1986. Климент Охридски ТВ филм /
1990.-те
1991. До, ре, ми ТВ серија /
1992. Македонски народни приказни ТВ серија /
1994 1997. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /
2000.-те
2000. Глас ТВ филм
2006. Нави ТВ филм Дедо Марко
2007. Црна Зора Ститарац
2007. Досие - К ТВ филм Кодосот Столе (као Ненад Милосављевикј)
2010.-те
2010. Македонски народни приказни
2016. Ослобођење Скопља Свештеник
2016. Голден Фиве Алавантие

Спољашње везе

уреди