Ацо Стефановски (Битољ, 10. децембар 1922 — Битољ, 10. март 1985) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Ацо Стефановски
Лични подаци
Датум рођења(1922-12-10)10. децембар 1922.
Место рођењаБитољ, Краљевина СХС
Датум смрти10. март 1985.(1985-03-10) (62 год.)
Место смртиБитољ, СФР Југославија
Рад
Битна улогаДобра долина
Златни години
Време на летала
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1950 1960 1970 1980 Укупно
Дугометражни филм 2 3 3 3 11
ТВ филм 0 0 8 5 13
ТВ серија 0 0 3 5 8
Укупно 2 3 14 13 32


Год. Назив Улога
1950.-те
1955. Вучја ноћ /
1958. Мис Стон /
1960.-те
1967. Македонска крвава свадба /
1968. Планина гнева /
1969. Република у пламену /
1970.-те
1970. Цена града Професорот
1971. Македонски део пакла /
1972. Табакерата ТВ филм /
1973. Добра долина ТВ филм /
1973. Смилевскиот конгрес ТВ филм /
1974. Средба ТВ филм Танас
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Јад /
1977. Големата соба ТВ филм /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1977. Малиот одред ТВ серија /
1978. Златни години ТВ филм /
1979. Наши години ТВ серија Шефот на полицијата
1979. Жена од малтер ТВ филм /
1980.-те
1980. Учителот ТВ филм /
1980. Двојка ТВ филм /
1981. Црвени коњ /
1981. Булки крај шините ТВ серија /
1981. Стојче ТВ филм /
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Време на летала ТВ филм /
1982. Тумба, тумба дивина
1983. Записник ТВ филм /
1983. Црвениот коњ ТВ серија /
1984. Јуначко колено ТВ серија /
1984. Не рекох ли ти /
1985. Од зад грб
1985. На наш начин ТВ серија Бимбо

Спољашње везе

уреди