Лиле Георгијева

(преусмерено са Лиле Георгиева)

Лиљана Лиле Георгијева (Куманово, 18. септембар 1939Скопље, 6. август 2016) била је југословенска и македонска филмска и позоришна глумица.

Лиле Георгијева
Лични подаци
Пуно имеЉиљана Георгијева
НадимакЛиле
Датум рођења(1939-09-18)18. септембар 1939.
Место рођењаКуманово, Краљевина Југославија
Датум смрти6. август 2016.(2016-08-06) (76 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Битна улогаВујковиот сон
Светецот од Слатина
Сакате ли уште едно парче торта
Веза до IMDb-а

ФилмографијаУреди

1970 1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 1 1 1 0 3
ТВ филм 4 4 1 1 10
ТВ серија 2 3 0 0 5
Укупно 7 8 2 1 18


Год. Назив Улога
1970.-те
1970. Вујковиот сон ТВ филм /
1971. Македонски део пакла /
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Светецот од Слатина ТВ филм /
1977. Сакате ли уште едно парче торта ТВ филм /
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија /
1980.-те
1981. Црвени коњ Дрита
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Јагне на ражен ТВ филм Ангелина (као Лиљана Георгиевска)
1983. Црвени коњ (ТВ серија) Дрита
1983. Записник ТВ филм /
1985. На наш начин ТВ серија /
1986. Претежно ведро ТВ серија /
1987. Претежно ведро ТВ серија /
1987. За трошка срека ТВ филм Мара (као Лиљана Георгиева)
1989. Цвеке на карпата ТВ филм /
1990.-те
1990. Северна грешка ТВ филм /
1991. Тетовирање Стара проститутка
2000.-те
2006. Нави ТВ филм Баба Рибарица (као Љиљана Гјоргиевска)
2008. Убави ТВ филм

Спољашње везеУреди