Покрајина Валенсија

Покрајина Валенсија (шп. Provincia de Valencia) је покрајина Шпаније у аутономној заједници Валенсијанска Заједница. Главни град је Валенсија.

Покрајина Валенсија
Грб покрајине Валенсија
Грб
Положај покрајине Валенсија
Localización de la provincia de Valencia.svg
Држава Шпанија
Аутономна заједницаВаленсијанска Заједница
Админ. центарВаленсија
Површина10.763 km2
Званични веб-сајт Измените ово на Википодацима

Спољашње везеУреди