Филип I Македонски

Филип I Македонски је био краљ античке Македоније од 640. п. н. е. до 602. п. н. е.

Филип I Македонски
Лични подаци
Датум рођења7. век п. н. е.
Датум смрти6. век п. н. е.
Породица
ПотомствоAeроп I
РодитељиАргеј I
ДинастијаАргијади
Краљ Македоније
Период640. п. н. е.-602. п. н. е.
ПретходникАргеј I
НаследникAeроп I
Македонски краљеви
640 — 602. п. н. е.